OSF na turnieju Wisły Kraków i towarzysko z Parasolem

Na zaproszenie Akademii Piłkarskiej Wisły Kraków reprezentacja rocznika 2009 Oleśnickiej Szkoły Futbolu wzięła udział w turniej w Krakowie.


REKLAMA

„SPAR Biała Gwiazda League” to turniej organizowany przez sponsora głównego Akademii Piłkarskiej Wisły Kraków. Na boiskach obok stadionu głównego przy ul. Reymonta do rywalizacji przystąpiło 16 zespołów m.in. z Zabrza, Wrocławia, Nowego Sącza, Tarnowa, Dąbrowy Górniczej, Rzeszowa i Krakowa.

Turniej był podzielony na dwie fazy. W pierwszej drużyny rywalizowały w formie eliminacji do Ligi Europejskiej, Ligi Mistrzów, Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata, które stanowiły drugą fazę zawodów. Drużyna Oleśnickiej Szkoły Futbolu uplasowała się na 2. miejscu w LE ustępując pierwszego miejsca po bardzo wyrównanym meczu z Tarnovią, w którym musiała uszanować wyższość zawodników z Tarnowa – 2:1.

Wszyscy uczestnicy zostali wyróżnieni dyplomem, a zwycięzcy poszczególnych lig pucharem. Nagrody wręczał nowy dyrektor sportowy Wisły Kraków – Manuel Junco.

– Udział w turnieju był dla nas bardzo dobrym treningiem. Dużo gry, zróżnicowany przeciwnik, dzięki czemu nasi zawodnicy mogli doświadczyć wielu pozytywnych emocji oraz dla równowagi (co jest również bardzo ważne w rozwoju młodych zawodników) poczuć i poradzić sobie w sytuacji porażki. Mam nadzieje, że dzięki takim przeżyciom młodzi piłkarze będą coraz bliżej zrozumienia, że trzeba ciężko i systematycznie pracować nad sobą, a z czasem przyjdą efekty tej pracy. Chciałbym podziękować panu Piotrowi Truchlewskiemu z Akademii Wisły Kraków za zaproszenie. Specjalne podziękowania chcę złożyć rodzicom zawodników, którzy po raz kolejny dali przykład kulturalnego kibicowania – skomentował trener Maciej Szeliga.

Oleśnicka Szkoła Futbolu wystąpiła w składzie: Sebastian Banaszak, Nikodem Boroch, Franek Foltyński Franciszek, Julek Foltyński, Adrian Janczak, Igor Młotkowski, Mateusz Wojsa, Marysia Dacków.

SONY DSC

Z kolei grupa orlik Oleśnickiej Szkoły Futbolu rozegrała w tym czasie treningowe mecze z drużyną Parasola Wrocław, które odbyły się na Orliku przy ul. Terenowej we Wrocławiu.

Sparing był podzielony na 15 minutowe partie, podczas których okazję do gry miała większość zawodników OSF z rocznika 2007 i 2008. Dla kilku młodych adeptów była to pierwsza okazja do zmierzenia się z przeciwnikiem z innego klubu. Mecze odbywały się w strukturze 6+1 (sześciu zawodników + bramkarz). Nasi zawodnicy pierwszy raz rywalizowali w tak dużej liczebności zawodników na boisku i poradzili sobie z tym bardzo dobrze.

Oleśnicka Szkoła Futbolu wystąpiła w składzie: Kamil Adach, Igor Barłożek, Marcel Danielewicz, Kamil Drelichowski, Kamil Dziki, Kevin Jończyk, Mikołaj Kaciuba, Janek Kasina, Kornel Klapa, Bartosz Możdżonowski, Milena Piasecka, Daniel Rejak, Krystian Rostek, Borys Rożdżeński, Janek Skrzyński, Marcel Stefanek, Kuba Wierzbiński.

RED, OSF, fot. Maciej Foltyński, Tomasz Banaszak

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony