OSF Coaching, czyli warsztaty z Oleśnicką Szkołą Futbolu

Trenerzy Oleśnickiej Szkoły Futbolu przeprowadzali niedawno szkolenia dla ekstraklasowego, kobiecego AZS-u Wrocław i zespołu męskiej 2. ligi – Rakowa Częstochowa.


REKLAMA

W ramach projektu „OSF Coaching” trener Maciej Szeliga przeprowadził sesję praktyczną z zawodniczkami AZS Wrocław grającymi w Ekstralidze kobiet. Trening odbył się na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy Hotelu Gem we Wrocławiu, a jego tematem była percepcja.

– Na prośbę pierwszego trenera Radosława Belli skupiliśmy się na dwóch konceptach: w jaki sposób zbierać informację w grze oraz co chce dostrzegać w grze w zależności od fazy gry – wyjaśnił trener Szeliga.

– Jestem pod dużym wrażeniem zaangażowania zawodniczek w trening, nie tylko pod kątem motorycznym, ale przede wszystkim mentalnym. To pokazuje, że zespół jest na dobrej drodze żeby się rozwijać w kierunku, który wyznaczył sobie klub, sztab szkoleniowy i zawodniczki. Chciałbym serdecznie podziękować trenerowi Belli za zaproszenie oraz całemu sztabowi za pomoc podczas treningu – dodaje trener.

dav

Oleśniccy trenerzy udali się również do Częstochowy, gdzie w ramach projektu przeprowadzili warsztaty szkoleniowe dla trenerów 2-ligowego klubu RKS Raków Częstochowa.

Celem spotkania było zainteresowanie oraz zgłębienie wiedzy z dwóch (z czterech) bloków metodologii treningu poznawczego: percepcja oraz projektowanie gier treningowych. W dwóch sesjach: teoretycznej i praktycznej, prowadzonych przez trenera Macieja Szeligę, wzięło udział ponad dwudziestu szkoleniowców.

– Jeszcze raz chcę podziękować panu Maciejowi Strożkowi za zaufanie i zaproszenie, a trenerom za zaangażowanie podczas warsztatów oraz młodym zawodnikom za pracę podczas części praktycznej – podsumował trener Szeliga.

RED, OSF

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony