Oleśnickie Kerry w finale firmowego Pucharu Polski!

Trzeci Puchar Polski Firm i Zakładów Pracy odbył się w miniony weekend w hali VIVA Kielce. W turnieju uczestniczyło 34 drużyny, a Oleśnicę reprezentował zespół Kerry.


REKLAMA

W pierwszym dniu turnieju oleśnicka drużyna pokonała kolejno ekipy: Ikea Stalowa Wola 2:0 (Dacków, Krajka), Fujitsu Łódź 2:1 (Zięba, Michalewski), PKO BP Warszawa (B.Dąbrowski, R.Dąbrowski). Te wyniki dały pierwsze miejsce w grupie i awans dalej.

Drugi dzień to również gra w grupie. Po wygranej 1:0 (Zięba) z Dekorglassem Działdowo i remisem 0:0 z Cersanitem Krasnystaw piłkarze z Oleśnicy przeszli do kolejnej rundy. W 1/8 finału przeciwko KGHM Rudna do rozstrzygnięcia potrzebne były rzuty karne.

– Nasi zawodnicy bezbłędnie wykonują sześć rzutów karnych przy jednym obronionym przez Damiana Kocerę i znajdujemy się w 1/ 4, gdzie czekał na nas Lotte Wedel Niebieski i znowu akcja za akcję, wymiana ciosów, co kończy się naszym zwycięstwem 2:1 – relacjonuje kierownik drużyny Krzysztof Małasiński.

FB_IMG_1479745371141

W 1/2 finału rywalem był LEK Novatis Stryków. Po bezbramkowym remisie znów naszedł konkurs rzutów karnych, lepiej wykonywanych przez Kerry. – W finale gramy z SINIAT Pińczów. Przeciwnicy pakują nam pierwsi bramkę, ale szybko wyrównujemy i zaraz potem wychodzimy na prowadzenie . Znowu na listę strzelców wpisuje się Bartek Dąbrowski i Maciej Krajka. Jednak przeciwnicy doprowadzają do wyrównania i do rozstrzygnięcia potrzebne są kolejny raz karne. I tu opuściło nas szczęście. Pińczów wygrywa 3 – 1 i zdobywa Puchar Polski – opisuje Małasiński.

Na pocieszenie i osłodę niedosytu z drugiego miejsca pozostał Kerry fakt, że nagrodę dla bramkarza turnieju zdobył Damian Kocera.

Kerry Oleśnica: Damian Kocera, Tomasz Wojciechowski, Rafał Dąbrowski, Bartek Dąbrowski, Maciej Dąbrowski, Maciej Krajka, Krzysztof Michalewski, Szymon Dacków, Michał Zięba, Krzysztof Małasiński .

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony