Oldboje: wygrana i remis Widawy Bierutów

W poniedziałek młodsza grupa oldbojów Widawy Bierutów pokonała na własnym boisku 4:3 Orlę Wąsosz. Z kolei w ubiegły czwartek oldboje Widawy +45 zanotowali remis.

Lepiej poniedziałkowe starcie rozpoczęli goście z Wąsosza, którzy chwilę po rozpoczęciu gry objęli prowadzenie. Gospodarze nie pozostali dłużni i kilka minut później do remisu doprowadził Krzysztof Michalewski. Wynik 1:1 długo jednak nie widniał, bo drugi raz w tym pojedynku Jerzy Karwata musiał wyciągać piłkę z siatki po mocnym strzale jednego z graczy Orli.

Tego korzystnego wyniku przyjezdni także za długo nie utrzymali, bo ponownie dał o sobie znać Michalewski. „Misiu” pięknym strzałem z pierwszej piłki po dośrodkowaniu Pawła Jarząba nie dał szans na skuteczną interwencję golkiperowi drużyny z Wąsosza. Następnie na listę strzelców wpisał się Maciej Gajewski, wykorzystując podanie Marka Zbyluta. Końcówka była bardzo nerwowa i padła jeszcze jedna bramka, a zdobyli ją goście, jednak z kompletu punktów cieszyli się bierutowianie.

Widawa +35: Karwata, Korzeniowski- Jarząb, Przybylski, Szymański, Góra, Leśnierowski, Pilarz, Łyszczarz, Szczepaniak, Głuch, Michalewski, Karakuła, Binczarowski, Zbylut, Marciniak, Gajewski, Ostrowski, Bielecki.

Z koeli najstarszy zespół bierutowskiej Widawy musiał podzielić się punktami po remisie 1:1 z Mechanikiem Brzezina. Bierutowianie musieli gonić wynik, bo tuż na początku spotkania dośrodkowanie z rzutu rożnego na bramkę zamienił jeden z graczy Mechanika. Rezultat tego meczu jeszcze przed przerwą ustalił Wiesław Krasinkiewicz, który fenomenalnym strzałem z woleja pokonał bramkarza drużyny z Brzeziny.

Kolejne spotkanie Waldemar Szymanek i spółka rozegrają tradycyjne w czwartek. Widawa uda się do Bielan Wrocławskich na starcie z tamtejszą Polonią, która jest liderem. Początek tego pojedynku zaplanowany jest na godzinę 17.

Widawa +45- A.Matiaszewski, Dymiński, Zięba, Rak, Michalec, M.Matiaszewski, Czyż, Kaszubkiewicz, Szymanek, Krasinkiewicz, Fojna, Kałwiński.