Oldboje: trzecie mistrzostwo i awans Widawy Bierutów

Trzecie z rzędu mistrzostwo Ligi Oldboy +45 wywalczyli weterani Widawy Bierutów. Zwycięsko sezon zakończyła młodsza drużyna Widawy, która awansowała do I ligi. Ze spadkiem pogodzić musieli się zawodnicy Pogoni Oleśnica.


REKLAMA

Po zwycięskich sezonach 2013/2014 i 2014/2015 również minione rozgrywki na pierwszym miejscu zakończyli najstarsi zawodnicy Widawy Bierutów. Bierutowianie swoje ostatnie spotkanie w zakończonym sezonie zremisowali 1:1 z Brzegiem Dolnym, a w przekroju całego sezonu na swoim koncie zgromadzili 50 punktów. Komplet punktów Waldemar Szymanek i jego koledzy zdobyli w 16 meczach. Dwukrotnie tylko oldboje Widawy ponieśli porażkę i tyle samo razy podzielili się punktami z rywalem. Stosunek bramkowy bierutowian to 62:21, a nad drugim Mechanikiem Brzeziną mieli aż dziesięć „oczek” przewagi.

W całym sezonie Widawę reprezentowali: J.Matiaszewski, Idziorek- Dymiński, Kruszyński, Maciaszczyk, Guśkiewicz, Kałwiński, Fojna, Knysak, Krasinkiewicz, Rak, Szymanek, Szczypkowski, Turoń, Michalec, M.Matiaszewski, Borys, Pilarz, Czyż, Fornal, Kaszubkiewicz, Krowicki.

Młodsza grupa Widawy, występująca w II lidze II grupy również cieszyła się z wywalczenia mistrzostwa, ponadto zespół Grzegorza Marciniaka wywalczył awans do I ligi. Po zakończeniu rozgrywek na koncie Widawy widnieje 44 „oczek”, o jeden punkt więcej od drugiej Wratislavii Wrocław. W ostatnim meczu sezonu z zaległej 13. kolejki Bartosz Purzyński i spółka ograli 2:1 Orła Święta Katarzyna po bramkach Marcina Lenarczyka i Marka Zbyluta. Widawa strzeliła 53 bramki, a straciła 24. Tym samym Widawa w następnym sezonie będzie swoich sił próbowała w I lidze, a zajmie miejsce Pogoni Oleśnica, która nieoczekiwanie spadła z ligi.

Widawa Bierutów +35: Karwata, Korzeniowski, Leśnierowski, Przybylski, Purzyński, Szymański, Jarząb, Zbylut, Łyszczarz, Lenarczyk, Pilarz, Marciniak, Król, Binczarowski, Głuch, Góra, Karakuła, Czyż, Ostrowski, Bielecki.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony