Oldboje: świetna passa Widawy zakończona

Licznik wygranych z rzędu oldbojów Widawy Bierutów zakończył się na dwunastu. W poniedziałek młodsza grupa Widawy uległa 1:2 Wratislavii Wrocław.

Bierutowianie nadal są liderem II grupy II ligi i mają 36 punktów na koncie, o sześć więcej od Lotosu Gaj Oławski. Dariusz Szczepaniak i jego koledzy mają także najwięcej strzelonych bramek(41) oraz najmniej straconych goli(12) w całej lidze. Natomiast Wratislavia awansowała na trzecie miejsce po poniedziałkowej wygranej i ma 28 „oczek”.

Pierwsza połowa w poniedziałkowym meczu nie była zbyt udana dla młodszej grupy oldbojów Widawy. Około kwadransa gry Jerzy Karwata musiał wyciągać piłkę z siatki chociaż bramka nie została zaliczona, ponieważ jeden z graczy Wrastislavii był na pozycji spalonej. Czego nie udało się dokonać w tej akcji piłkarze z Wrocławia uczynili chwilę później i cieszyli się z prowadzenia.

Po zmianie stron gra się wyrównała, obie drużyny miały swoje sytuacje do zmiany rezultatu, a rozstrzygnięciu wyniku zadecydowała końcówka spotkania. Najpierw w 85. minucie w polu karnym został sfaulowany Sławomir Król i sędzia odgwizdał rzut karny. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Piotr Głuch i pewnie pokonał bramkarza gości. Chwilę później znów z prowadzenia cieszyli się przyjezdni. Błąd bierutowskiej defensywy wykorzystał piłkarz z Wratislavii. W ostatniej akcji meczu do ponownego remisu mógł doprowadzić „Szumel”, ale jego strzał zatrzymał się tylko na słupku.

Widawa Bierutów: Karwata- Zbylut, Jarząb, Przybylski, Góra, Pilarz, Łyszczarz, Czyż, Szczepaniak, Leśnierowski, Karakuła, Binczarowski, Król, Głuch.