Oldboje: Bierutów podwójnie zwycięski, komplet punktów Sycowa, Oleśnicy i Sokołowic

Oldboje: Bierutów podwójnie zwycięski, komplet punktów Sycowa, Oleśnicy i Sokołowic

Udana kolejka dla najstarszych piłkarzy reprezentujących nasz powiat. Wszystkie drużyny zainkasowały trzy punkty. 


REKLAMA

W miniony czwartek do gry wrócili oldboje Widawy Bierutów, grający w lidze 45 plus. Bierutowianie w przedostaniej kolejce rundy jesiennej zwyciężyli 2:0 z Gallusem Pogonią Miękinia. Bramki dla zespołu z Bierutowa zdobyli Zbigniew Knysak oraz Eugeniusz Kaszubkiewicz. Po tej wygranej Widawa jest samodzielnym liderem z punktem przewagi nad Polonią Bielany-Smolec. Już dzisiaj Leszek Czyż i spółka zagrają kolejne spotkanie, a ich przeciwnikiem będzie Odra Wrocław. Początek spotkaniu we Wrocławiu o godzinie 17.

Z wygranej cieszyli się także występujący w I lidze gracze Widawy Bierutów, którzy skromnie 1:0 pokonali na własnym boisku Muchobór Wrocław. Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył jeszcze w pierwszej połowie Eugeniusz Przeniosło, lobując bramkarza gości. Dobrą okazję do podwyższenia wyniku miał Piotr Głuch, lecz z bliskiej odległości nie był w stanie trafić nawet w światło bramki.

Z drugiej strony świetnie w bramce Widawy spisywał się Michał Szczepański, który raz po raz ratował bierutowski zespół przed utratą bramki. W tabeli zespół Grzegorza Marciniaka jest na czwartej pozycji z 28 punktami na koncie. W przyszły poniedziałek bierutowianie udadzą się do Trzebnicy na pojedynek, będącą na ostatnim miejscu w tabeli tamtejszą Polonią. Pierwszy gwizdek zabrzmi o godzinie 17:30.

Widawa: Szczepański, Karwata – Palica, Jarząb, Przybylski, Zbylut, Marciniak, Przeniosło, Głuch, Król, Szczepaniak, Szymański, Karakuła, Bielecki.

W tej samej grupie także trzy „oczka” zgarnęli oldboje Pogoni Syców za zwycięstwo 2:0 z Ślęzą Wrocław. Zwycięstwo sycowianom zapewniły gole zdobyte przez Janusza Kaczmarka i Wojciecha Kocińskiego. Pogoń w tabeli znajduje się na szóstej pozycji i ma 19 punktów, tyle samo, co piąta Polonia Jaszowice.

W następnej kolejce Robert Szczot i jego koledzy na własnym boisku podejmą Włókniarza Wrocław, który do tej pory zgromadził 28 punktów i jest wiceliderem ze stratą „oczka” do oldbojów Śląska. Czy stać Pogoń na pokonanie drugiej drużyny tabeli? Odpowiedź poznamy w poniedziałek o 17:30.

Pogoń: Dumański – Pawlak, Potoniec, Kozan, Poręba, Solarz, Bednarek, P.Szewczyk, Komin, Zapolny, Szczot, Kaczmarek, K.Szewczyk, Kociński, Kędzierski.

Wyższość ekipy z Obornik Śląskich musiał uznać Samorząd Dobroszyce, doznając wyjazdowej porażki. Dobroszyczanie nie byli wstanie ani razu pokonać bramkarza gospodarzy, a stracili trzy bramki. Samorząd to dziesiąty zespół w tabeli, a ma tylko osiem punktów. Najbliższy mecz to starcie z Polonią Jaszowice na własnym boisku o 17:30.

W II lidze również nasze drużyny nie dały się pokonać. W Świętej Katarzynie wygraną zanotował Sokół Sokołowice, który pokonał 2:1 miejscowego Orła. W następnej kolejce Sokół będzie podejmował przed własną publicznością oldbojów Brochowa. Start tak, jak większość innych spotkań w tej kolejce o 17:30.

Dwa trafienia Rafała Maciejewskiego zapewniły komplet punktów oleśnickiej Pogoni w starciu z oldbojami Brochowa. Po tej wygranej Pogoń awansowała na drugą lokatę, a właśnie do Brochowa traci tylko dwa „oczka”. W poniedziałek Krzysztof Michalewski wraz z zespołem na własnym boisku zmierzą się z Polonią Bielany Wrocławskie, która w tabeli zajmuje przedostatnią pozycję. Czy będą to łatwe punkty dla oleśniczan? Przekonamy się o 17:30.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony