Oldboje: Bierutów i Syców zwyciężają, remis Oleśnicy na inaugurację

Nowy sezon rozpoczęli także najstarsi zawodnicy reprezentujący nasz powiat. Obie drużyny oldbojów Widawy Bierutów wygrały swoje pierwsze spotkania. Zwyciężyła także Pogoń Syców, a jej imienniczka z Oleśnicy zanotowała remis.


REKLAMA

Młodsza grupa Widawy, grająca po raz pierwszy w I lidze wygrała 3:2 z Muchoborem Wrocław. Dwie bramki dla zespołu z Bierutowa zdobył Krzysztof Michalewski, w tym jedną w swój charakterystyczny sposób, czyli z bezpośrednio z rzutu wolnego. Jedno trafienie dołożył Maciej Gajewski. Duży wpływ na pozytywny wynik bierutowian miał Dariusz Szczepaniak, który zanotował dwie asysty. Najbliższy mecz bierutowianie rozegrają w poniedziałek u siebie o 17:30 z Polonią Trzebnica.

Wysoko zwyciężyła pierwszoligowa Pogoń Syców. Grzegorz Rosiek i spółka rozbili 7:0 Ślęzę Wrocław. Kolejny mecz Pogoni w poniedziałek z Włókniarzem Wrocław. Początek spotkania o 17:30 na boisku we Wrocławiu.

Okazałe zwycięstwo odnieśli najstarsi gracze Widawy Bierutów, mistrzowie ligi +45 ograli 5:0 Dąb Kuraszków. Łupem bramkowym w zespole Widawy podzielili się Andrzej Szczypkowski, Eugeniusz Kaszubkiewicz, Waldemar Szymanek oraz Waldemar Michalec, autor dwóch trafień. Kolejne spotkanie oldboje Widawy rozegrają w czwartek na własnym boisku o 17:30, a przeciwnikiem będzie GKS Kobierzyce.

Najsłabiej z naszych drużyn wypadała Pogoń Oleśnica, która w tym sezonie swoje spotkania rozgrywa na drugoligowych boiskach. Oleśniczanie zremisowali 1:1 z Orłem Święta Katarzyna, a bramkę, która ostatecznie dała remis dla Pogoni zdobył Eugeniusz Kaszubkiewicz. W następnej kolejce, przed własną publicznością Pogoń podejmie oldbojów z Brochowa. Pierwszy gwizdek zaplanowano na 17:30.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony