OFRS współorganizowało ogólnopolski kurs dla trenerów

OFRS współorganizowało ogólnopolski kurs dla trenerów

W dniach 29 czerwca – 2 lipca w Kleszczowie odbył się ogólnopolski kurs dla trenerów piłki nożnej organizowany przez Oleśnicką Fundację Rozwoju Sportowego, Football World oraz Soccer Services Polska. 


REKLAMA

Podczas 4-dniowego kursu 24 trenerów z całej Polski zgłębiało wiedzę z zakresu metodologii szkolenia w piłce nożnej opracowanej przez hiszpańskich trenerów z firmy Soccer Services Barcelona.

– Cieszę się, że wspólnie z Soccer Services Polska i Football World stworzyliśmy trenerom z całej Polski okazję do rozwoju według najwyższych standardów w sposobie szkolenia w piłce nożnej. Podczas kursu trenerzy zgłębiali wiedzę z drugiego poziomu metodologii Ekkono i na pewno będziemy kontynuować szkolenia na kolejnych poziomach – powiedział Maciej Szeliga.

W sesjach teoretycznych, praktycznych i warsztatach prowadzonych przez dyrektora technicznego Soccer Services Barcelona Frana Rubio brali również udział trenerzy Oleśnickiej Szkoły Futbolu.

– Jestem bardzo zadowolony z poziomu zaangażowania trenerów. Między nami a prowadzącym toczyły się bardzo wartościowe rozmowy, a to również ma pozytywny wpływ na to, w jakim kierunku rozumieć futbol oraz jego nauczanie. Dla nas trenerów zdobywanie wiedzy i podnoszenie jakości pracy jest kluczowe – stwierdził trener Szeliga.

– Wartość merytoryczna treści przekazywanych podczas kursu była ogromna. Poruszane bloki tematyczne pozwoliły na jeszcze lepsze zrozumienie sposobu pracy szkoleniowej, na której się wzorujemy. Metodologia Ekkono nastawiona jest na zrozumienie futbolu w dogłębny sposób, co dla trenerów jest sprawą niezwykle istotną – skomentował trener Straszak.

RED, OSF

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony