Nieciszów najlepszy w gminną halówkę, a Nowoszyce w tenisa stołowego oraz turniej na Dzień Kobiet

W sobotnie popołudnie w gminnej sali sportowej w Oleśnicy odbył się finał gminnej halówki o „Puchar Wójta” gminy Oleśnica. Dzień później w Ligocie Polskiej odbył się finał drużynowych i indywidualnych Mistrzostw Gminy Oleśnica w tenisie stołowym. 


REKLAMA

Do rozgrywek w halówkę zgłosiły się drużyny z Sokołowic, Ostrowiny, Boguszyc, Ligoty Polskiej, Zarzyska, Poniatowic, Dąbrowy, Jenkowic, Ligoty Małej, Piszkawy, Gręboszyc, Świerznej, Krzeczyna, Nowoszyc, Cieśli oraz Nieciszowa. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy i swoje mecze rozgrywały w salach sportowych w Sokołowicach oraz Ligocie Małej.

Finałowy turniej o „Puchar Wójta” naszej gminy przeprowadzono w gminnej hali sportowej w Oleśnicy, a zakwalifikowały się do niego drużyny z Gręboszyc, Nieciszowa, Poniatowic i Ligoty Polskiej. Po zaciętych i emocjonujących meczach turnieju finałowego mistrzostwo gminy i „Puchar Wójta „ wywalczyła reprezentacja Nieciszowa.

SONY DSC

Miejsce drugie zajęła drużyna Poniatowic, a trzecie miejsce na podium wywalczyli reprezentanci Ligoty Polskiej. Królem strzelców „halówki” gminnej został Przemysław Kucharski z Poniatowic strzelając we wszystkich meczach 19 bramek.

SONY DSC

Tabela końcowa: 

Lp. Drużyna M. Pkt. Bramki
1. Nieciszów 3 7 6:3
2. Poniatowice 3 5 5:4
3. Ligota Polska 3 3 4:6
4. Gręboszyce 3 1 4:6

Dla najlepszych drużyn i zawodników puchary wręczali wójt gminy Oleśnica Marcin Kasina, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Oleśnica Dorota Bartczak, przewodniczący komisji Kultury, Rekreacji, Sportu, Ładu i Bezpieczeństwa Publicznego p. Tadeusz Andreasik i Grzegorz Klat członek komisji.

Nieciszów: Kamil Łucka, Bartosz Dąbrowski, Maciej Dąbrowski, Łukasz Tomczak, Tomasz Wojciechowski, Damian Knysak, Szymon Dacków, Adrian Łucka, Patryk Baprawski, Krystian Wołodkiewicz, Maciej Wołodkiewicz.

Do turnieju finałowego w tenisie stołowym awans wywalczyły drużyny z Nowoszyc, Boguszyc i Krzeczyna. Rywalizację drużynową rozegrano systemem „każdy z każdym”,  którą na swoją korzyść rozstrzygnęła reprezentacja Nowoszyc, wygrywając wszystkie mecze rozstrzygnęła. Na drugim miejscu podium uplasowała się reprezentacja Krzeczyna, a miejsce trzecie przypadło zawodnikom Boguszyc.

SONY DSC

Nowoszyce: Anna i Jan Krowiccy oraz Mariusz Kucharzyszyn.

W turnieju indywidualnym po bardzo zaciętych i wyrównanych pojedynkach do meczu finałowego awansowali Mariusz Kucharzyszyn wraz z Janem Krowickim z Nowoszyc. Tak jak w poprzednim roku zwyciężył Mariusz Kucharzyszyn. Miejsce trzecie wywalczył Robert Fuchs z Krzeczyna.

Dla najlepszych drużyn i zawodników puchary wręczali dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Oleśnica Dorota Bartczak oraz przedstawiciele komisji Kultury, Rekreacji, Sportu, Ładu i Bezpieczeństwa Publicznego Ryszard Hungier i Grzegorz Klat.

SONY DSC

Turnieje z okazji „Dnia Kobiet”:

12 marca (niedziela) z okazji Dnia Kobiet przeprowadzony zostanie turniej w piłce siatkowej kobiet. Zgłoszenia drużyn przyjmowane są do dnia 3 marca w dziale sportu i rekreacji GOK Oleśnica
tel.71 721 87 27.

RED, AK

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony