NASZ NEWS: Oleśnicka Szkoła Futbolu połączyła się z Pogonią Oleśnica!

Pogoń Oleśnica i Oleśnicka Szkoła Futbolu od teraz w jednej drużynie. W piątek przedstawiciele obu klubów spotkali się z rodzicami maluchów OSF, którzy będą od teraz zawodnikami oleśnickiego MKS-u.


REKLAMA

Oleśnicka Fundacja Rozwoju Sportowego postanowiła rozpocząć Nowy Rok od wielkich zmian. Od kilku miesięcy przygotowywany był plan reorganizacji projektu piłkarskiego Oleśnicka Szkoła Futbolu. Jak dowiedział się OlesnickiSport.pl, w tym celu prowadzone były rozmowy z MKS Pogoń Oleśnica, które zakończyły się dużym powodzeniem dla obu organizacji sportowych.

Już dziś dwie strony mogą pochwalić się tym, co jest dla nich niebywałym sukcesem tychże rozmów:

Zarząd MKS Pogoń Oleśnica oraz Zarząd Oleśnickiej Fundacji Rozwoju Sportowego informuje, że z dniem 15.01.2017r. projekt Oleśnickiej Szkoły Futbolu zostaje włączony w struktury klubu MKS Pogoń Oleśnica, co oznacza, że zawodnicy Oleśnickiej Szkoły Futbolu zostają formalnie przeniesieni do klubu MKS Pogoń Oleśnica i będą stanowić grupy młodzieżowe tego klubu”

– Widzimy dużą szansę z takiego połączenia naszych organizacji. Dzięki współpracy na wielu płaszczyznach jesteśmy w stanie razem tworzyć Klub Sportowy o wielkim potencjale, który będzie odnosił sukcesy oraz odbuduje zaufanie wśród kibiców. Niewątpliwie najwięcej zyskają najmłodsi sportowcy. Jednolite struktury klubu trenującego grupy we wszystkich rocznikach zapewnią im ciągłość procesu szkolenia oraz możliwości rozwoju w szerszej perspektywie – ocenia wiceprezes OFRS Agnieszka Krowicka

– Pomysł wspólnego projektu szkoleniowego dla piłki dziecięcej i młodzieżowej w Oleśnicy zrodził się z chęci stworzenia jak najlepszych warunków do rozwijania młodych zawodników. Naszym celem jest stworzenie optymalnych warunków do pracy. Baza treningowa, organizacja pracy i środowisko pracy treningowej to najważniejsze aspekty, które ulegną poprawie. Chcemy, by Pogoń Oleśnica była wizytówką nie tylko piłki w regionie oleśnickim, ale również na dolnym Śląsku. Dzięki tworzeniu silnej społeczności klubu możemy to osiągnąć. Cieszymy się, że połączyła nas pasja do futbolu i rozwoju młodych piłkarzy – dodaje trener Maciej Szeliga.

Prezes MKS Pogoń Oleśnica Michał Krej od dawna starał się przekonać lokalne środowisko sportowe o potrzebie połączenia sił i zjednoczenia organizacji sportowych w celu utworzenia mocnego klubu, który miałby szansę stać się rozpoznawalny na Dolnym Śląsku, być chlubą miasta, które godnie reprezentuje. Można śmiało stwierdzić, że powiększenie MKS Pogoń o dziecięce grupy roczników jest tym, o co zabiegał.

REKLAMA
 1. kibic 2

  Bo z wielkimi wszyscy się liczą a z maluczkimi już nie, jeszcze można by dołączyć dziewczynki z „Skces” :), w takim dużym klubie skorzystali by wszyscy, bo siła przebicia była by ogromna, a rozdrobnienie to atut dla malkontentów i przeciwników piłki nożnej.

  (10)
 2. Kibic

  Przecież akademia po ukończeniu zawodników grupy trampkarz z automatu przekazuje chłopaków do pogoni już dawno taka umowa jest między klubami. Więc nie rozumiem o co chodzi.

  (-6)
 3. kibic MKS

  Jest sygnał i apelujemy aby APO i Olimpia też się dołączyły aby stworzyć jedną wielką społeczność i wielki MKS !!!!

  (13)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony