Nadmorski obóz Akademii Piłkarskiej Oleśnica w Jarosławcu

Nadmorski obóz Akademii Piłkarskiej Oleśnica w Jarosławcu

Najmłodszy miał niecałe 7 lat, najstarszy 14. W sumie dokładnie 70 zawodników Akademii zadbało o to, aby oprócz morza i nieba również cały Jarosławiec był niebieski.


REKLAMA

Największy autokar był dla nas za mały, dlatego najstarsza grupa zawodników dojechała na miejsce pociągiem. Jeszcze pierwszego dnia zdążyliśmy dotknąć morza, zobaczyć piękny zachód słońca i ‘umieścić się’ w pokojach. Od tego momentu zawodnicy zostali podzieleni na grupy nad którymi opiekę sprawowali: Tomasz Jaszczyszak, Mariusz Kartocha, Piotr Michalewski, Mateusz Góra oraz reprezentantka Polski w hokeju na trawie – Alicja Błaszkiewicz. Dodatkowo Zuzanna Skiba prowadziła lekcje języka angielskiego.

Obóz piłkarski pozwala na zrealizowanie miesięcznego planu w mocno skróconym czasie. Pozwalają na to codzienne treningi, stabilna frekwencja oraz nastawienie samych uczestników, którzy na obozie mogą w 100% skoncentrować się na piłce. Cykl szkoleniowy zwieńczyliśmy zwycięstwem oraz drugim miejscem w miejscowych turniejach. Oba nasze zespoły rywalizowały z… 2 lata starszymi zawodnikami.

Obóz to jednak nie tylko piłka. Co drugi dzień chłopcy uczyli się języka angielskiego. Oczywiście znajdowaliśmy czas na zabawę, wspólnie zorganizowaliśmy wieczór gier i wieczór kina. Urządziliśmy olimpiadę, rozegraliśmy pasjonujące mecze plażówki, zbudowaliśmy z piasku prawdziwe perły architektury, pluskaliśmy się w morzu i basenie. Przeszliśmy park linowy, wspięliśmy się na latarnię, a także napełniliśmy brzuchy goframi i lodami, które są obowiązkowym nadmorskim deserem. Zwieńczeniem obozu było ognisko nad jeziorem Wicko, które sami przygotowaliśmy. Ponadto chętni wybrali się w rejs żaglówką i… to już był koniec.

Szybko minęło, nikt nie chciał jeszcze wracać, ale upływu czasu nie da się oszukać. Już 3 sierpnia wznawiamy treningi, na które zapraszamy również nowych zawodników. A zimą i latem przed nami kolejne obozy. Więcej niż futbol! Obóz został dofinansowany przez Urząd Miasta Oleśnica.

RED, AP Oleśnica

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony