Młodzież z Dobroszyc triumfatorem Atol Cup!

Młodzież z Dobroszyc triumfatorem Atol Cup!

W niedzielę w hali Atola rozegrano finałową rundę Otwartego Turnieju Halowej Piłki Nożnej Atol Cup. Zwycięzcą okazał się R-Gol Team Dobroszyce. 


REKLAMA

Półfinały wyłoniły trzy zespoły, który zagrały między sobą o końcowy triumf. Już w pierwszym z nich emocje sięgnęły zenitu, gdy Sport-Galeria mierzyła się z Oscar Team. Wynik w trzeciej minucie otworzył Adam Szczypkowski. Siedem minut później do wyrównania, bezpośrednio z rzutu wolnego doprowadził Kamil Antosiewicz. Takim rezultatem zakończył się regulaminowy czas gry.

W dogrywce także ujrzeliśmy dwie bramki. Najpierw na prowadzenie Oscar Team wyprowadził Dawid Konarski, ale chwilę później znów był remis za sprawą fenomenalnego trafienia Tomasza Idziorka. Karne od pudła rozpoczął strzelec pierwszej bramki w tym meczu, a zakończył je strzałem od poprzeczki Konarski, tym samym dając zwycięstwo zawodnikom Olimpii Oleśnica.

Kolejne spotkanie także musiał rozstrzygnąć konkurs rzutów karnych. To spotkanie to pojedynek Franka Balickiego i jego BD Eljot z R-Gol Team Dobroszyce. Strzelanie w 11 minucie rozpoczął Krzysztof Szubert i tak było do przerwy. Kolejne dwie bramki były autorstwa Mateusza Surmy, w drugiej połowie, oraz na początku dogrywki. „Szubi” nie był dłużny zawodnikowi Dębu Dobroszyce i kilka minut później także trafił po raz drugi w tym meczu, tym samym,  doprowadzając do serii karnych. W nich lepiej zaprezentowali się dobroszyczanie, zwyciężając 3:2.

Ostatni z półfinałów to występ piłkarzy Widawy Bierutów z Kerry Oleśnica. Oleśniczanie byli głównym faworytem do wygrania turnieju, lecz już na początku meczu bracia Majchrzyk z Mrągowa zdobyli dwubramkową przewagę. Tuż po przerwie kontakt złapało Kerry za sprawą Mateusza Napieraja, ale wszelkie wątpliwości dwie minuty przed zakończeniem rozwiał Paweł Majchrzyk i tym samym to bierutowianie zameldowali się w finałach.

W premierowej potyczce grupy finałowej moc pokazała młodzież z Dobroszyc. Bramki Daniela Płuciennika, Mateusza Surmy oraz Jarosława Pydmowskiego z łatwością odstrzeliły zespół Oskara Olczykowskiego. Następnie R-Gol zremisował 1:1 z Mrągowem i zapewnił sobie triumf w tegorocznej odsłonie Atol Cup. Na zakończenie Michał Hałapacz i spółka rozprawili się z Mrągowem. Aż cztery razy piłkę z siatki musiał wyciągać Michał Szczepański po trafieniach Sławomira Polaka, Karola Śiódmiaka, Michała Hałapacza i Tomasza Wyrwała.

Do zwycięzców całego turnieju trafiła także nagroda indywidualna, najlepszym bramkarzem rozgrywek został Krystian Zalewski. Złota Piłka, dla najbardziej wartościowego zawodnika powędrowała do Mateusza Napieraja z Kerry. Z kolei królem strzelców został Krystian Jajko, który w barwach Niedar zdobył 21 bramek, tyle samo co rok temu Mateusz Napieraj.

Nagrody wręczyli prezes Atola Dariusz Sendek i przedstawiciel firmy sportowej JOMA.  W przerwach między zmaganiami taneczne występy dały dziewczęta ze szkoły tańca JAST pod przewodnictwem Pauliny Zasady, a pokaz freestyle football udzieli Maciej Leja. Finałową imprezę prowadził Krzysztof Wilczyński. O bezpieczeństwo uczestników dbały Służby Ratownicze. Patronem medialnym był portal OlesnickiSport.pl.

REKLAMA
  1. brake

    Zależało im najbardziej ble ble ble. A innym drużynom nie zależało? Nie róbcie sobie sami wpisów bo jesteście żałośni. Wygrali i spoko. Gratki. Tak trzymać. Ale nie wciskajcie kitu, że najbardziej chcieli i walczyli. Każda drużyna walczyła. Byli lepsi i tyle. Tak to jest w sporcie. Powodzenia za rok

    (0)
  2. ...

    Nie piszcie bzdur . Wywalczyli to zwyciestwo , bo najbardziej chcieli . Zalezalo im bardziej niz innym druzynom i dopieli swego . Wielkie gratulacje za zagraniena nosie olesnickim pseudogwiazdom;) pozdrawiam

    (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony