Młody talent z Bierutowa w pierwszym zespole Śląska Wrocław

Wielka szansa dla piłkarza z Bierutowa. Przed sezonem dołączał do Śląska jako zawodnik rezerw, a teraz jest częścią pierwszego zespołu.


REKLAMA

Mowa o 17-letnim Adrianie Łyszczarzu, którego talent docenił szkoleniowiec Śląska Wrocław Mariusz Rumak, który – jak informuje ogólnopolski dziennik „Fakt” – postanowił dać szansę utalentowanemu bierutowianinowi. Łyszczarz w Śląsku został przez redaktora Michała Guza nazwany lepszą wersją Bartkowiaka, którego już nie ma we wrocławskim zespole.

Co mówi sztab szkoleniowy o Łyszczarzu? – Adrian ma dobry strzał, umie grać jeden na jeden, a przy tym nie robi mu wielkiej różnicy na jakiej pozycji ofensywnej się go wystawi. Poradzi sobie w środku i na skrzydle – mówi jeden z trenerów Śląska. Łyszczarz będzie grał w Śląsku z numerem 25. Klub oznaczył mu już naklejką miejsce w szatni pierwszego zespołu.

A co mówi sam zainteresowany o tej sytuacji? – W czasie trenowania w rezerwach grałem dwa sparingi, jeden był nagrywany, drugi oglądany przez sztab szkoleniowy pierwszej drużyny. Po drugim sparingu podszedł do mnie jeden z trenerów pierwszej drużyny i powiedział, że trener Rumak każe przekazać, że mam być na następny dzień na treningu w pierwszym zespole. Na początku do mnie to nie docierało. Myślałem, że to sen, do momentu wejścia na boisko. Miałem trenować tydzień z pierwszym zespołem, a później miała zostać podjęta decyzja co dalej, po tygodniu trenowania trenerzy zadecydowali, że zostaje w pierwszym zespole – mówi nam Adrian Łyszczarz.

RED, źródło: własne, Fakt

REKLAMA
  1. cześć

    I o to chodzi. Czekam na debiut bo z pewnością Adrian nie jest gorszy od co by nie mówić ogranego Madej czy Mervo

    (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony