Michel Thiry i Twardogóra zapraszają na jubileuszowy memoriał I.Maciasia

Michel Thiry i Twardogóra zapraszają na jubileuszowy memoriał I.Maciasia

W weekend po raz piąty w hali GOSiR-u Twardogóra odbędzie się piłkarski Memoriał Ireneusza Maciasia, tragicznie zmarłego dziennikarza sportowego.


REKLAMA

Rozgrywki ku pamięci Ireneusza Maciasia odbędą się 14 i 15 stycznia 2017 r. W sobotę) przyjdzie się mierzyć wyłącznie najmłodszym adeptom futbolu. Dzień późnień w szranki staną starsze roczniki oraz oldboje.

– Dzieci są bardzo zadowolone zawsze. Kilka razy była też okazja zobaczyć na jednym turnieju ojców w gronie oldbojów i ich pociech w turnieju dzieci – mówił w programie Sportowe Echo Tygodnia Michel Thiry, były dyrektor sportowy Śląska Wrocław i menadżer oraz wraz z GOSiR-em Twardogóra organizator turnieju.

Do tej pory zwycięzcami byli: w roku 2013 Sport Klub z Michelem Thiry w składzie, w latach 2014 i 2015 Oldboje Śląska Wrocław, a w ubiegłym turnieju drużyna All Stars. Jak zrodziła się idea memoriału Ireneusza Maciasia.

– Wielu ludzi mnie pytało, dlaczego skoro znam tylu piłkarzy renomowanych drużyn nie robię takich meczów lub turnieju. Irka zawsze lubiłem i kiedy był ten wypadek, zdecydowałem połączyć te dwie sprawy. Potrzebowałem partnerów, których znalazłem w Twardogórze (…) Gdy zaczynałem nie myślałem, że będzie taki sukces – mówi Michel Thiry.

Przypomnijmy, w wciągu czterech dotychczasowych edycjach w turnieju uczestniczyli tacy sportowcy jak: Radosław Majdan, Wojciech Szala, Piotr Włodarczyk, Tomasz Kłos, Kamil Kosowski, Marcin Kuźba, Dariusz Dźwigała, Remigiusz Jezierski, Jacek Paszulewicz, Piotr Jawny, Michał Ilków-Gołąb, Igor Gołaszewski, Dariusz Sztylka, Dariusz Jackiewicz, Verner Licka, Tadeusz Pawłowski, czy Janusz Sybis.

Sportowe Echo Tygodnia z udziałem Michela Thiry:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony