Maluchy z APO na turniejach w Bierutowie i Miękini

Trenerzy Akademii Piłkarskiej Oleśnica podsumowali ostatni udział w turniejach.


REKLAMA

TURNIEJ W BIERUTOWIE ROCZNIKA 2006
– W turnieju wystąpiły jedynie 3 drużyny, co pozwoliło nam na rozegranie z każdym przeciwnikiem czterech 10-minutowych spotkań. Uważam, że zaprezentowaliśmy się bardzo dobrze, szczególnie biorąc pod uwagę grę w ataku i zaangażowanie. Eliminując mankamenty w grze obronnej i nabierając nawyku walki o odbiór piłki tuż po jej stracie, jesteśmy w stanie prezentować jeszcze wyższy poziom i będziemy nad tym pracować. Bardzo fajny turniej – dziękujemy organizatorom za zaproszenie – komentuje trener Michalewski

Skład: Adam Srebrny, Michał Płonka, Jakub Woźniak, Szymon Nasiadek, Paweł Płażewski, Brajan Studenny

15934134_367654523589593_826403984_o

III TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR WROCŁAWIA

W Miękini odbył się III Turniej Piłki nożnej o Puchar Wrocławia rocznika 2007 w którym reprezentacja rocznika 2007 Akademii Piłkarskiej Oleśnica zajęła 3 miejsce.

Do turnieju przystąpiło 10 drużyn z okręgu Wrocławskiego i nie tylko. Każdy z zespołów rozegrał 7 meczu, każdy po 10 minut. Rozgrywki były podzielone na fazę ogólną po której dokonany został podział na Ekstraklasę i 1 Ligę. Po pierwszej fazie nasz zespół po kwalifikacji do Ekstraklasy i rozegraniu 3 kolejnych meczy zajął ostatecznie 3 miejsce dosłownie ocierając się o 2 lokatę.

To był ciężki dzień. Każdy z nas musiał wstać wcześnie aby dojechać na czas. O godzinie 8.30 rozpoczynaliśmy już pierwszy mecz. Początkowo ciężko nam było się obudzić – komentuje z uśmiechem trener reprezentacji rocznika 2007 Tomasz Jaszczyszak. Warto dodać, że do 2 pierwszych meczy zespół podszedł bez bramkarza. Pomiędzy słupkami stanęli kolejno Krystian Rostek i Alan Węgrzyński, których skuteczne interwencje uratowały nas przed stratą bramki.

Niestety niska temperatura unieruchomiła niektórym pojazdy, było to powodem lekkiego opóźnienia niektórych drużyn. W naszym przypadku, posłuszeństwa odmówiło auto mamy naszego etatowego bramkarza, ale po szybkiej interwencji udało im się dotrzeć z małym opóźnieniem i wspomóc zespół. To było na prawdę duże poświęcenie, za które bardzo dziękuję zarówno ja jak i reszta zespołu – dodaje trener Tomek.

Po pierwszych dwóch meczach obudziliśmy się i z meczu na mecz nabieraliśmy naszego tempa i skuteczności. Trochę brakowało nam cierpliwości przy posiadaniu piłki, ale ataki które budowaliśmy, były na tyle szybkie i skuteczne, że dość szybko wypracowywaliśmy sobie przewagę bramkową. Na uwagę zasługuje skuteczna gra w fazie obrony, kiedy nasz zespół szybko odzyskiwał piłkę. Wyjątkiem był mecz z bardzo dobrze grającą drużyną Parasola Wrocław 2, z którą przegraliśmy 3-1. W ostatnim meczu z Wratislavią Wrocław sędzia nie odgwizdał dla nas przewinienia w polu bramkowym przeciwnika i w ostateczności spotkanie skończyło się remisem 0-0. Warto dodać, że turniej stał na wysokim poziomie organizacyjnym, a sędzia pomimo zmęczenia ( sędziował wszystkie spotkania od godz 8.40 do 15.20 ) na prawdę dobrze sobie poradził – dodaje trener reprezentacji rocznika 2007 APO.

15967325_367654100256302_467252811_o

WYNIKI

APO 0-0 AP Duda 1

APO 1-0 UKS Kiełczów
strzelcy bramek: K. Rostek

APO 1-3 Parasol Wrocław 3
strzelczy bramek: M.Drosiński

APO 2-0 KKS Kalisz
strzelcy bramek: M.Drosiński, K.Rostek

APO 2-0 FC Wrocław Acadmy
strzelcy bramek: M.Drosiński, A. Węgrzyński

APO 2-1 Parasol Wrocław 1
strzelczy bramek: K.Rostek, M.Drosiński

APO 0-0 Wratislavia Wrocław

Skład: M.Jagła-K.Rostek, A. Węgrzyński, B. Rosiński, M.Drosiński, W.Krajewski, O.Bielak

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony