Mali piłkarze Akademii Piłkarskiej Oleśnica na turnieju Zdolny Śląsk

Podopieczni trenera Tomka Jaszczyszaka brali udział w turniejach zorganizowanych przez OLYMPIC Wrocław pod nazwą „Zdolny Śląsk 2007” oraz „Zdolny Śląsk 2008”. 


REKLAMA
Turniej rocznika 2007
Turniej jeszcze się nie zaczął, a już mieliśmy poważne problemy kadrowe. Niektórzy zawodnicy z przyczyn logistycznych w tym terminie nie byli dostępni, a podczas turnieju pochorował się na dodatek nasz bramkarz Tomek Bruzdewicz, którego serdecznie pozdrawiamy i życzymy szybkiego powrotu do zdrowia – relacjonuje trener rocznika 2007.
Rozgrywki były podzielone na dwie fazy. Utworzone zostały 4 grupy, z czego każda liczyła po 6 zespołów. Po pierwszej fazie zmagań, nasz zespół zdobył 4 punty i znalazł się z gronie drużyn walczących o miejsca 13-18.
I faza
Olympic Wrocław 1 2-0 AP Oleśnica
AP 13 Świdnica 0-1 AP Oleśnica
bramki: Alan Węgrzyński
Polonia Trzebnica 2-2 AP Oleśnica
bramki: Michał Pietrzyk, Maciek Kiraga
AP Oleśnica 0-4 AP Wratislavia Wrocław
AP Oleśnica 1-3 GKS Mirków
bramki: Alan Węgrzyński
Bardzo żałuję chłopaków… mieliśmy duże problemy kadrowe. Chłopcy pod koniec turnieju nie zdołali utrzymać wysokiej intensywności i po prostu brakowało im sił. Podczas spotkań nasi zawodnicy starali się przejmować inicjatywę, szybko odbierali piłkę, ale w wyniku braku sił nie byli po prostu w stanie w 100% narzucić naszego stylu gry. Mimo to jestem bardzo zadowolony z postawy zespołu, bo choć wyniki o tym nie mówią, w każdym meczu dawaliśmy z siebie 100%. – komentuje trener Tomek.
II faza
AP Oleśnica 0-5 Wizzard Footbal Academy
AP Oleśnica 0-2 RODŁO Opole
AP Oleśnica 2-0 WKS Śląsk Wrocław
bramki: Mateusz Biernat, Maciek Kiraga
AP Oleśnica 0-2 UKS GOKIS Kąty Wrocławskie
AP Oleśnica 3-4 Czarni Otmuchów
bramki: Bartek Florczak, Alan Węgrzyński, Mateusz Biernat
Rozgrywki zakończyliśmy na 17 pozycji. Szkoda, bo chłopcy swoim zaangażowaniem oraz dobrą grą zasłużyli na wyższą lokatę. Pod względem piłkarskim to był naprawdę niezły turniej w naszym wykonaniu. Zdecydowanie nasz styl gry różnił się od stylu przeciwników: staraliśmy się budować akcję cierpliwie utrzymując się przy niej, szybko ją dobieraliśmy. Zabrakło nam sił i zdrowia. Jeszcze raz podkreślam, jestem w 100% zadowolony z gry każdego z naszych zawodników oraz w pełni przekonany o ich piłkarskich umiejętnościach, dobra robota chłopaki! – podsumowuje trener reprezentacji rocznika 2007 APO.
Skład: Tomek Bruzdewicz, Kacper Kozioł, Michał Pietrzyk, Bartek Janicki, Maciek Kiraga, Bartek Florczak, Mateusz Biernat, Alan Węgrzyński,
Turniej wygrało Zagłębie Lubin, przed Wratislavią Wrocław i Olympic Wrocław.
Turniej 2008

apo-romek

W tym dniu poczułem „deja vu” – zaczyna trener Jaszczyszak – rano, w dniu turnieju wycofały się 2 osoby, a w przeddzień 3, dopadła nas epidemia, z którą ciężko było sobie poradzić. Zespołowi pomagał reprezentant rocznika 2007 Krystian Rostek (rocznik 2008), który swoją dobrą grą, nie tylko bardzo pomagał zespołowi, ale również wielokrotnie zwracał na siebie uwagę trenerów.
Turniej był podzielony tak jak jego poprzednik: Rozgrywki były podzielone na dwie fazy. Utworzone zostały 4 grupy, z czego każda liczyła po 6 zespołów. Po pierwszej fazie zmagań, nasz zespół zdobył 10 puntów i znalazł się z gronie drużyn grupy Mistrzowskiej, walczącej o miejsca 1-6.
I faza
AP Oleśnica 1-0 Olimpic Wrocław 4
bramki: Krystian Rostek
AP Oleśnica 4-1 Konfeks Legnica
bramki: Mikołaj Potępa 2x, Krystian Rostek, Szymon Bałd
AP Oleśnica 2-2 Ślęza Wrocław
bramki: Marcel Potępa 2x
AP Oleśnica 0-2 AMT Żywiec
AP Oleśnica 5-0 AP Duda
bramki: Maks Woś 2x, Marcel Margoła, Ksrystian Rostek, Marcel Potępa
Po awansie z drugiego miejsca w grupie naszymi przeciwnikami były bardzo mocne zespoły. W grupie trafiliśmy na KGHM Zagłębie Lubin, Olympic Wrocław 1, AP Champions, AP Jedenastka, AMT Żywiec. To były ciężkie mecze. Chłopcy dawali z siebie 100%, bardzo duża ilość wygrywanych pojedynnków 1 na 1 dawała nam przewagę. Bardzo dobrze funkcjonował element ochrony piłki nad która ostatnio dużo pracowaliśmy. Brakowało bramek, ale one zawsze przychodzą z czasem. Umiejętności indywidualne chłopców, co na tym etapie szkolenia jest bardzo ważne, na tle innych drużyn były wyróżniające. Zaangażowanie chłopaków zaoowocowało zajęciem 5 miesjca w turnieju. To wielki sukces biorąc pod uwagę braki kadrowe oraz ilość. 5 miejsce na 24 startujące zespoły to bardzo wysoka lokata. Gratuluję chłopaki! – podsumowuje trener Tomek
II faza
AP Oleśnica 1-5 AMT Żywiec
bramki: Krystian Rostek
AP Oleśnica 0-4 KGHM Zagłębie Lubin
AP Oleśnica 1-4 Olimpic Wrocław 1
bramki: Krystian Rostek
AP Oleśnica 2-1 AP Champions
bramki: Marcel Potępa, Oliwier Łazarski
AP Oleśnica 1-3 AP Jedenstaka
bramki: Krystian Rostek
Turniej Wygrała drużyna ATM Żywiec, przed Zagłębiem Lubin i Olympic Wrocław 1.
skład: Szymon Bałd, Wojtek Janicki, Krystian Rostek, Maks Woś, Oliwier Łazarski, Marcel Potępa, Mikołaj Potępa, Marcel Margoła
RED, APO
REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony