LDJ: wicemistrz na kolanach, Pogoń lepsza od Górnika

Juniorzy starsi Pogoni Oleśnica fenomenalnie rozpoczęli sezon 16/17. Najpierw ograli w lidze Świebodzice 3:0, potem wyeliminowali Wiwę Goszcz z Pucharu Polski, a wczoraj pokonali wicemistrza z poprzedniego sezonu LDJ.

Lepiej w rozgrywany w upale mecz weszli gospodarze. Już w 2. minucie Adrian Holak dograł do Karola Klata w polu karnym. Ten skiksował, ale piłka spadła ostatecznie pod nogi Bartłomieja Kruszyńskiego, który z najbliższej odległości otworzył wynik spotkania.

Gospodarze kontrolowali grę, konsekwentnie wypełniając zadania ofensywne i defensywne, a Szymon Maliga był długi czas bezrobotny. Pogoniarze dążyli do podwyższenia wyniku i w 25. minucie stało się to faktem. Kacper Bartusiak zagrał fenomenalne podanie prostopadłe, dzięki czemu Holak stanął oko w oko z golkiperem Górnika. Skrzydłowy juniorów starszych pomylił się, ale strzał dobił Karol Klat i było 2:0.

Przyjezdni szukali sposobu na zdobycie bramki kontaktowej i ta sztuka udała im się jeszcze przed przerwą. W 40. minucie uderzenie z rzutu wolnego napastnika z Wałbrzycha odbiło się od poprzeczki, a następnie od interweniującego Maligi, a do piłki dopadł Długokęcki i posłał ją do pustej bramki. W drugiej połowie wynik nie uległ zmianie i oleśniczanie mogli cieszyć się z kolejnej wygranej.

Pogoń: Maliga – Dzięcioł (71. Świątek), Świder, M. Klat, Wolski, Świerczyński (90.Surma), Kluziak (90. Ryło), Bartusiak (77.Bielski), Holak, Kruszyński (61. Antosiewicz), K. Klat (65. Makówka).