LDJ: przełemanie na koniec, Pogoń rozgromiła Olimpię

Przełamanie juniorów starszych Pogoni Oleśnica na koniec rundy jesiennej.

W 15. kolejce podopieczni trenera Zapała podejmowali u siebie Olimpię Kamienną Górę. Wynik spotkania szybko, a mianowicie już w 1. minucie, otworzył Łukasz Grzelak. Dwanaście minut później Grzelak podwyższył na 2:0 strzałem z ostrego kąta. Bramkarz próbował odbić piłkę, ale jego próba zakończyła się niepowodzeniem i futbolówka wylądowała w bramce. Jeszcze przed przerwą trafiał dwukrotnie Antosiewicz.

Druga odsłona mogła zacząć się w równie fenomenalny sposób. Po wznowieniu gry Holak, który wrócił do gry po kontuzji, dostał piłkę i obsłużył świetnym podaniem Kruszyńskiego, ale strzał „Rogera” tym razem złapał golkiper. W 68. minucie Grzelak skompletował hat tricka. Dwie minuty później został zmieniony przez Urbańskiego, który 20 sekund po wejściu na plac gry mógł zdobyć bramkę. Popularny „Johny” wykorzystał zamieszanie w polu karnym po rzucie rożnym i oddał strzał, jednak obrońca szczęśliwie wybił piłkę z linii bramkowej.

W końcowym  kwadransie spotkania padła ostatnia bramka spotkania. Prawdopodobnie najładniejszy gol Pogoniarzy w obecnym sezonie. Patryk Kluziak uderzył piłkę z rzutu rożnego w stronę bramki, a ta wpadła bezpośrednio do sieci przy dalszym słupku.

Pogoń: Maliga (75. Korzeniowski) – Wolski (46. Holak), Surma, Krajewski, Piekarski (81. Makówka), Świerczyński (60. K. Klat), Bartusiak (75. Bielski), Kruszyński, Grzelak (70. Urbański).