LDJ: Lechia zakończyła zwycięską passę Pogoni Oleśnica

LDJ: Lechia zakończyła zwycięską passę Pogoni Oleśnica

Zakończyła się seria zwycięstw juniorów starszych Pogoni Oleśnica w lidze dolnośląskiej.


REKLAMA

Po znakomitym początku sezonu przyszedł pierwszy zimny prysznic, który w niedzielę zafundowali podopiecznym trenera Macieja Zapała rówieśnicy z Lechii Dzierżoniów.

Kontrolę nad wydarzeniami na boisku od początku przejęli gospodarze, ale nie potrafili udokumentować swojej przewagi. Ijeszcze w pierwszej połowie się to na nich zemściło, bo w 25. minucie to do tej pory bezradni rywale wyszli na prowadzenie. Po rzucie wolnym Lechia zdobyła bramkę za sprawą Kacpra Wasilewskiego. Strzelecka niemoc dawała się w Pogoni we znaki nie tylko w pierwszej, ale również w drugiej odsłonie.

Oleśniczanie mylili się w dogodnych sytuacjach, efektu nie dawały próby z dystansu. Szansę na bramkę w stylu “stadiony świata” miał Kacper Bartusiak, ale jego uderzenie z kilkudziesięciu metrów zatrzymało się na spojeniu słupka i poprzeczki. “Setkę” miał też Kewin Makówka, ale w sytuacji sam na sam z bramkarzem nie zdołał posłać piłki do bramki.

Dobrą wiadomością jest fakt, że pomimo przegranej juniorzy MKS-u są wiceliderami LDJ.

Pogoń: Maliga – Holak, Świder, Wolski, M.Klat, Świerczyński (83. Ryło), Bartusiak (73. Antosiewicz), Kluziak, Kruszyński, Dzięcioł (46. Zbryk), K.Klat (70. Makówka).

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony