LDJ: hat-trick „Rogera”, Pogoń pokonała Victorię

juniorzy_pogon_olesnica002

Juniorzy starsi Pogoni Oleśnica na otwarcie sezonu pokonali rówieśników ze Świebodzic 3:0.

Pierwsze spotkanie naszych młodych zawodników rozpoczęło się w deszczu. Boisko było grząskie i śliskie. Pomimo trudnych warunków, lepiej w grę weszli podopieczni trenera Macieja Zapała. Już w 4. minucie rozegrali świetną akcję na prawym skrzydle, którą po podaniu Karola Klata na bramkę zamienił niepilnowany w polu karnym Bartłomiej Kruszyński.

Wydawało się, że gospodarze się obudzą, ale 120 sekund później Kruszyński otrzymał doskonałe prostopadłe podanie od Patryka Kluziaka i w sytuacji sam na sam z bramkarzem podwyższył stan rywalizacji. Przez dłuższy czas goście kontrolowali sytuację na boisku i po dobrej grze schodzili na przerwę prowadząc 2:0.

Tuż po przerwie Pogoniarze mogli dobić rywala jednak zabrakło trochę dokładności. W 49. minucie golkiper MKS-u, Szymon Maliga, mógł mówić o sporym szczęściu bowiem piłka po zamieszaniu w polu karnym najpierw trafiła w słupek, a po dobitce rywala z 5. metra poleciała bardzo wysoko nad poprzeczką.

Kilka minut później Świerczyński obejrzał drugi żółty kartonik i w konsekwencji musiał udać się do szatni. Pomimo gry w osłabieniu, oleśniczanie kontrolowali przebieg spotkania. Mecz powinien skończyć się wyższym wynikiem, jednak albo raz piłka trafiała w słupek, albo innym razem lądowała na aucie.

Co nie się odwlecze, to nie uciecze. W 84. minucie Kruszyński otrzymał idealne podanie od Łukasza Grzelaka, wbiegł z futbolówką w pole karne i pewnym strzałem skompletował hat-tricka.

Pogoń: Maliga – Dzięcioł (77` Makówka), Świder, M. Klat, Antosiewicz, Świerczyński, Kluziak (90` Ryło), Bartusiak (88` Surma), Kruszyński (84` Wolski), Holak, K. Klat (46` Grzelak).

RED, źródło: Pogoń Oleśnica