Klasa okręgowa: „zjedli” Żórawinę, przełamanie Widawy Bierutów

Także piłkarze Bierutów zaliczą weekend do udanych. Widawa pokonała na własnym boisku 3:2 KS Żórawinę.

Strzelanie rozpoczął Daniel Magiera, który w 35 minucie pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany po tym, jak jeden z piłkarzy gości stojący w murze zagrał ręką w polu karnym po rzucie wolnym egzekwowanym przez Sebastiana Muellera. Po zmianie stron, dokładnie w 56 minucie znów w roli głównej wystąpił Magiera, który ponownie pokonał golkipera gości z rzutu karnego. Tym razem po faulu na Pawle Majchrzyku.

Dziesięć minut później bierutowianie prowadzili 3:0. Trzecią bramkę dla Widawy w tym spotkaniu strzelił Adam Szczypkowski. Chwilę wcześniej z rzutu wolnego w słupek trafił Kamil Kaczmarek. Ten sam zawodnik na sześć minut przed końcem zdobył kontaktowe trafienie, fenomenalnie posyłając piłkę z rzutu wolnego w samo okienko bramki. Dwie minuty potem Daniel Krupiński skapitulował po raz drugi, bo z bliskiej odległości, nie do obrony uderzył Przemysław Kiełcz.

Do samego końca goście z Żórawiny naciskali i próbowali doprowadzić do remisu, tak sztuka im się nie udała i to Widawa cieszyła się ze zwycięstwa, przerywając serię trzech meczów bez wygranej. Zespół Piotra Jarząba w tabeli jest na dziesiątej pozycji.

Widawa: Krupiński- Sobiesiński, Ćwiek, Jarząb, Majchrzyk, Mueller, Ł.Szczypkowski(81 Gajewski), Nowak, Pluta(70 Chirowski), A.Szczypkowski, Magiera.