Klasa okręgowa: wysoka wygrana Widawy na przełamanie

Po dwóch przegranych z rzędu piłkarze Widawy Bierutów wysoko pokonali Zjednoczonych Łowęcice.

Podopieczni Piotra Jarząba zwyciężyli 5:1. Tym samym ekipa z Łowęcic jest jedyną drużyną bez jakiegokolwiek dorobku punktowego w lidze. Już na samym początku Daniel Magiera powinien dwukrotnie wpisać się na listę strzelców, ale w każdej z tych sytuacji górą był golkiper gości. Koniec końców „Haviro” kończył to spotkanie z dwoma trafieniami na koncie. Pierwszą bramkę dla Widawy zdobył Dawid Chirowski, który wykończył dośrodkowanie Marcina Walendzika z rzutu rożnego. Chwilę po jego bramce padło drugie trafienie dla gospodarzy, bo zagrania ręką w polu karnym przez jednego z graczy Zjednoczonych dopatrzył się arbiter i wskazał na jedenasty metr. Z rzutu karnego nie pomylił się wspomniany wcześniej Magiera. W ostatniej minucie pierwszej połowy kontaktowe trafienie zdobył Michał Bakalarz.

Po zmianie stron do siatki trafiali tylko bierutowianie. Najpierw uczynił to Marcin Walendzik, kończąc składną akcję Widawy. Na dziesięć minut przed końcem meczu drugi raz na listę strzelców wpisał się Magiera, precyzyjnym strzałem w długi róg bramki nie dając szans na skuteczną interwencję bramkarzowi z Łowęcic. W doliczonym czasie gry wynik, bezpośrednio z rzutu wolnego ustalił Sebastian Mueller. Widawa w tabeli zajmuje dwunastą pozycję.

Widawa: Skuza- Sobiesiński(80 Pluta), Ćwiek, Mueller, Majchrzyk, Ł.Szczypkowski, Walendzik(85 Gajewski), Wróblewski, Chirowski(55 Bezak), A.Szczypkowski, Magiera.

1. fala

Przecież Zjednoczonych wszyscy łoją po 5 kolejkach maja 0 punktów i bramki 7-20, to nie jarać się tak.