Klasa okręgowa: Wróblewski show, Widawa pokonuje Olimpię w derbach [ZDJĘCIA]

Siedem bramek padło w drugim derbowym spotkaniu pomiędzy Widawą Bierutów, a Olimpią Oleśnicy na boisku w Bierutowie.

Ostatecznie ze zwycięstwa 4:3 cieszyli się gospodarze. Worek z bramkami rozwiązał bohater tego spotkania wśród bierutowian, Szczepan Wróblewski. W 30 minucie Dawid Chirowski dośrodkowywał w pole karne z prawej strony boiska, a tam najniższy Wróblewski uprzedził Kamila Antosiewicz i głową skierował piłkę do bramki. Do przerwy więcej bramek nie padło.

Po zmianie stron, w 55 minucie znów swoje umiejętności pokazał Wróblewski. Zawodnik Widawy będący w szesnastce Olimpii zakręcił Szymonem Mrowickim i sprytnym strzałem pokonał Kamila Kruszyńskiego. Kolejny etap spotkania to dwie bramki dla oleśniczan.

Siedem minut później dogranie w polu karnym otrzymał Dawid Stanisławski i został sfaulowany przez Sebastiana Ćwieka, a sędzia wskazał na wapno. Były gracz bierutowskiej drużyny wziął na siebie odpowiedzialność i zdobył kontaktowego gola dla zespołu prowadzonego przez Mirosława Mularczyka.

Niemal dziesięć minut potem znów w roli głównej wystąpił Stanisławski. Otrzymał górne podanie z lewego skrzydła, zdołał opanować piłkę na klatce, ale został przy okazji podcięty przez Mateusza Fenika i sędzia wskazał ponownie na jedenasty metr! Sam poszkodowany podszedł do piłki i ponownie okazał się lepszy od Michała Szczepańskiego.

W 69 minucie rzut wolny wykonywała Widawa, a po strzale Sebastiana Muellera piłka trafiła w słupek. Na kwadrans przed końcem Wróblewski po raz trzeci wpisuje się na listę strzelców. Gospodarze krótko rozegrali rzut rożny, następnie piłka trafiła w pole karne i mimo asysty dwóch defensorów Olimpii, Sebastian Ćwiek oddał strzał, po którym odbiła się od pleców! Wróblewskiego i wpadła tuż obok słupka.

W ostatnich minutach spotkania jeszcze po razie bramkarze wyciągali piłkę z siatki. W 86 minucie podopieczni Piotra Jarząba mieli rzut wolny w okolicy szesnastego metra. Sędzia nie pokazał, że muszą czekać na gwizdek i, kiedy Kruszyński ustawiał mur, Łukasz Szczypkowski sprytnie posłał piłkę w światło bramki obok zdezorientowanego Kruszyńskiego!

W doliczonym czasie gry rozmiary porażki zmniejszył Michał Rusiecki po indywidualnej akcji. Na ten moment Widawa w tabeli jest jedenasta i ma 30 punktów. Z kolei Olimpia zajmuje pozycję niżej, tracąc siedem „kroków” do bierutowskiej drużyny, ale mając mecz zaległy. Na dzień dzisiejszy z ligi spadają cztery ekipy, więc obecnie miejsce 12 jest ostatnim bezpiecznym.

Widawa: Szczepański – Skura, Ćwiek, Jarząb, Fenik(88 Chudyk), Nowak(60 Szczypkowski), Mueller, Walendzik, Pluta(70 Król), Chirowski(75 Gajewski), Wróblewski(90 Skuza).

Olimpia: Kruszyński – Antosiewicz, Mrowicki, Kędzierski, Rusiecki, Bartnik(80 Mogiełka), Kopek, Stanisławski, Rachwał, Sikora, Sopart(57 Polak).

1. ...

A może Panie obserwatorze poleci cala liga?
    A w ogóle to chyba się nudzisz bo taki sam komentarz nad na drugim olesnickim portalu

(-1)
  2. PanDobraRada

Weźcie chłopaki Antosia już więcej nie wpuszczajcie bo on wam przegrywa wszystkie mecze… kolejny mecz przez niego przegrany, gosc popelnia tyle bledow ze szok !!!! Gosc sie nadaje do tarcia chrzanu

(1)
  3. obserwator

Tym meczem Olimpia przypieczętowała swój spadek do A klasy.Niestety ale brak umiejętności na ta ligę jest widoczny.Widawa się też nie ma co cieszyć bo im przy tym układzie tabeli tez grozi spadek.Od wielu lat Bierutów dostarczał zawodników do Oleśnicy jak i piłkarze z Oleśnicy grali niejednokrotnie w Widawie i zawsze z szacunkiem odnośiłem sie do tego klubu.Dobrze by było jakby obie druzyny miały jak najwyzsze miejsce w lidze.Jednak na tym meczu częśc kibiców Bierutowa zioneła nienawiścia do piłkarzy z Oleśnicy.Głupie prowokacje (min Mana który nie wytrzymał i dostał zołta kartke za to) uwazam za niepotrzebne i szkodzące Widawie.Autor tekstu sie myli co do spadkowiczów.W obecnej sytuacji z okregówki leci 6 zespołów a jak żle pójdzie to moze i nawet 8 spaść.