Klasa okręgowa: Wiwa ponownie lepsza od Widawy

DSC_8476

W rewanżowym starciu między Wiwą Goszcz a Widawą Bierutów znów górą byli podopieczni Wojciecha Rusieckiego. W Goszczu tamtejsza Wiwa wygrała 3:2.

Pierwsza polowa sobotniego pojedynku przyniosła cztery bramki. Już w 13. minucie wynik meczu otworzył Daniel Magiera, który po wielomiesięcznej kontuzji wraca to swojej optymalnej formy strzeleckiej. „Havir” otrzymał podanie od Sebastiana Rachwała i w sytuacji sam na sam z bramkarzem bez problemów pokonał go. Radość zespołu z Bierutowa trwała do 24. minuty, kiedy to Łukasz Nowak po dograniu Mateusza Moskwy wpisał się na listę strzelców. Niecałe dziesięć minut później na prowadzenie Wiwę wyprowadził Dawid Zawieta. W 39. minucie ponownie na tablicy widniał remis. Prostopadłe podanie Sebastiana Muellera wykorzystał Sebastian Rachwał.

Po zmianie stron kibice ujrzeli tylko jedno trafienie. Padło ono w 63. minucie, drugą asystą popisał się Mateusz Moskwa, a piłkę do siatki z bliskiej odległości wpakował Nowak, dla którego było to drugie trafienie w tym spotkaniu. Jak się później okazało, była to bramka, która ustaliła wynik. Całego spotkania na ławce trenerskiej Widawy nie wytrzymał Andrzej Szczypkowski, który zbyt dosadnie wyrażał swoje niezadowolenie z decyzji sędziego i został odesłany na trybuny. Do końca sezonu pozostało już tylko pięć kolejek do rozegrania. Wiwa w tabeli nadal jest liderem, a nad drugim Orłem Sadowice ma sześć punktów przewagi. Z kolei Widawa zajmuje czwartą pozycję, a do Wiwy traci aż jedenaście punktów.

Wiwa Goszcz: Naskrętski- Kwaczewski, T.Sitek, Świtała, Moskwa(85 Myśliwiec), Stępień, Kubot, Zawierta(80 Rusiecki), Dąbrowski(89 Zak), Nowak, Fajkowski.

Widawa Bierutów: Lipiec- Majchrzyk, Jarząb, Ćwiek, Nowak, Mueller, Ł.Szczypkowski(68 Wróblewski), A.Szczypkowski(55 Bartnik), Stanisławski, Rachwał, Magiera.