Klasa okręgowa: Wiwa obroniła lidera, Widawa z Brożcem

Trwa 21. kolejka wrocławskiej „okręgówki” swoje spotkanie rozegrała Wiwa Goszcz, która wysoko zwyciężyła. Widawa Bierutów w niedzielę podejmie LKS Brożec.


REKLAMA

Nietypowo, bo w piątek klasa okręgowa zainaugurowała kolejkę. W jedynym meczu Wiwa Goszcz, przystępująca do tego spotkania z pozycji lidera ograła aż 5:0 czwarty w tabeli zespół Zjednoczonych Łowęcice i utrzymała się na pierwszym miejscu. Już w pierwszej połowie podopieczni Wojciecha Rusieckiego prowadzili 2:0. Wynik otworzył Tomasz Sitek, który wykorzystał podanie Miłosza Stępnia, a chwilę później do siatki trafił Dawid Zawierta, a ostatnie podanie zaliczył Mateusz Moskwa.

Po zmianie stron dominacja Wiwy wzrosła, a efektem była druga bramka w  tym spotkaniu Zawierty. Ponadto na listę strzelców wpisali się Tomasz Witiw, asysta Pawła Kubota oraz Łukasz Nowak, wykańczając drugie kluczowe podanie Moskwy.

Ciężkie momenty przeżywają zwodnicy bierutowskiej Widawy, którzy w ostatnich dwóch spotkaniach zdobyli tylko jeden punkt. Bierutowianie zajmują szóste miejsce z dziesięcioma punktami straty do liderującej Wiwy, ale swoje spotkanie w tej kolejce rozegrają w niedzielę, a przed własną publicznością będą gościli LKS Brożec. Przed tygodniem zespół Andrzeja Szczypkowskiego bezbramkowo zremisował z Bumerangiem Wrocław.

Przyszły rywal Widawy w ubiegłej kolejce wygrał 2:1 z MKP Wołów. W pierwszym pojedynku tych zespołów rozgrywanym na boisku w Brożcu bramki nie padły i oba zespoły podzieliły się zdobyczą punktową. Jak będzie w niedzielę? Czy Widawę stać na przełamanie i dopisanie do dorobku trzech „oczek”? Odpowiedź poznamy o 17.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony