Klasa okręgowa: Wiwa liderem! Niespodziewana strata punktów Widawy

wiwapogonderby_048

Znamy rezultaty naszych zespołów po 20 kolejce klasy okręgowej.

Z pewnością w niebiańskich nastrojach po zakończeniu spotkania z Czarnymi Jelcz-Laskowice są piłkarze Wiwy Goszcz, którzy dzięki zwycięstwu 1:0 i korzystnym dla nich wynikami inny meczów wskoczyli na fotel lidera. W pierwszej odsłonie tego starcia bramki nie padły. W drugiej połowie dwa trafienia powinien mieć na swoim koncie Paweł Świtała.

Najpierw Świtała strzałem głową przeniósł „futbolówkę tuż obok bramki, a chwilę później znów uderzał głową, lecz zrobił to zbyt lekko i piłkę wybił jeden z obrońców. Bramkę zapewniającą komplet punktów podopiecznym Wojciecha Rusieckiego zdobył Łukasz Nowak, wykorzystując dośrodkowanie Pawła Kubota. Goście kończyli mecz w dziesiątkę, bo drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał zawodnik Czarnych.

Wiwa Goszcz: Naskrętski- Kwaczewski, T.Sitek, Świtała, Moskwa, Stępień(70 Witiw), Kubot, Dąbrowski(85 P.Sitek), Zawierta(75 Rusiecki), Nowak(88 Myśliwiec), Fajkowski.

Bramki nie padły w starciu Bumerangu Wrocław z bierutowską Widawą. Podopieczni Andrzeja Szczypkowskiego nie znaleźli sposobu na pokonanie bramkarza Bumerangu. Z kolei gospodarzom nie udało się pokonać Adriana Lipca, nawet z rzutu karnego. Po rzucie wolnym wykonywanym przez gospodarzy piłka w polu karnym powędrowała do jednego z graczy Bumerangu, lecz Adam Szczypkowski nieprzepisowo go zatrzymał. Intencje strzelającego wyczuł Lipiec.

Chwilę później najmłodszy z rodu Szczypkowski mógł się zrewanżować w polu karnym gospodarzy, lecz w sytuacji sam na sam z bramkarzem trafił wprost w niego. Piłkę meczową mieli bierutowianie w ostatniej minucie meczu, lecz Marcin Walendzik strzelił tylko w boczną siatkę i oba zespołu musiały zadowolić się jednopunktową zdobyczą.

Widawa Bierutów: Lipiec- Babiarz, Sobiesiński(25 Rusiecki), Ćwiek, Majchrzyk, Mueller, Nowak, Ł.Szczypkowski, A.Szczypkowski, Chirowski(70 Magiera), Rachwał(63 Walendzik).