Klasa okręgowa: Wiwa wypuściła z rąk mistrzostwo, przegrana Widawy na koniec

widawalozina035

Sezon 2015/2016 w klasie okręgowej zakończony. Wiwa Goszcz w ostatniej kolejce straciła fotel lidera na rzecz Wołowa. Bez punktów zakończyła ją również Widawa Bierutów.

Goszczanie w ostatnim meczu „okręgówki” ulegli 1:2 spadającemu z ligi KS-owi Łozina i tym samym zespół Wojciecha Rusieckiego dał się wyprzedzić na ostatniej prostej MKP Wołowi. Ostatecznie Wiwa zgromadziła 56 punktów, dwa mnie niż Wołów. W spotkaniu z KS-em Łozina już w siódmej minucie bramkę dającą Wiwie prowadzenie zdobył Dawid Zawierta. Tuż przed przerwą do remisu doprowadził Tomasz Dejenka. Gola na wagę trzech punktów dla zespołu z Łoziny zdobył na osiem minut przed końcem spotkania Jacek Łoboda.

W przekroju całego sezonu zespół z Goszcza zaliczył najwięcej wygranych- 17, pięciokrotnie remisując. Łukasz Nowak i spółka ośmiokrotnie musieli uznać wyższość rywali. W dorobku strzeleckim mają 74 bramek, co jest również najlepszym wynikiem, a stracili 38 goli. Mimo zajęcia drugiego miejsca, w następnym sezonie również wicemistrzowie z Goszcza zagrają w IV lidze, a więc dojdzie do derbowego starcia z Pogonią Oleśnica.

Wiwa Goszcz: Naskrętski- Dąbrowski, Kubot, Myśliwiec(46 P.Sitek), Nowak, Rusiecki, T.Sitek, Świtała, Witiw(85 Dudek), Żak, Zawierta(46 Wołkowski).

Gorzej sezon zakończyła bierutowska Widawa, która po ostatnim gwizdku sędziego sobotniego meczu zajmuje siódme miejsce w tabeli. W ubiegły weekend bierutowianie ulegli 1:3 GKS-owi Mirków/Długołęka. To spotkanie lepiej zaczęli gospodarze, bo już w szóstej minucie Brajana Plutę pokonał Jarosław Gołda. W 14 minucie, było już 2:0 dla GKS-u. Tym razem piłkę w siatce Widawy umieścił Kamil Mazurkiewicz. Reszta bramek padła po przerwie. Pięć minut po wznowieniu gry trzecie trafienie dla Mirkowa strzelił Dariusz Góral. Jedyną i honorową bramkę dla podopiecznych Andrzeja Szczypkowskiego zdobył w 68 minucie z rzutu karnego Sebastian Mueller.

Widawa w zakończonym sezonie uzbierała 40 „oczek”. Na ten dorobek złożyło się jedenaście zwycięstw, siedem remisów i dwanaście porażek. Sebastian Rachwał i jego koledzy zdołali strzelić 42 bramek, a Sebastian Idziorek, występujący w rundzie wiosennej, Adrian Lipiec, Dawid Stanisławski (zastępujący Lipca, który pauzował za kartki) oraz Brajan Pluta wpuścili razem 39 goli.

Widawa Bierutów: Pluta – Babiarz, Ćwiek, Majchrzyk, Bartnik (50 Chudyk), A.Szczypkowski, Chirowski, Mueller, Walendzik, Wróblewski, Rachwał.