Klasa okręgowa: Widawa uległa Wratislavii, Olimpia zatrzymała Trzebnicę!

Więcej powodów do radości po inauguracji rundy wiosennej w klasie okręgowej ma Olimpia Oleśnica, która bezbramkowo zremisowała z Polonią Trzebnica.

Podopieczni Mirosława Mularczyka to jedyni zawodnicy, którzy zdołali urwać punkty Polonii w tym sezonie. W pierwszej połowie to gospodarze mieli dobrą okazję do objęcia prowadzenia, ale piłka po strzale Łukasza Kuczera trafiła w poprzeczkę.

Druga połowa wyglądała podobnie, to trzebniczanie więcej utrzymywali się przy piłce, ale nie byli w stanie sforsować dobrze zorganizowanej defensywy Olimpii. Ponownie szczęście uśmiechnęło się do oleśniczan, gdy grający trener Polonii Sławomir Kołodziej uderzył z rzutu wolnego, ale golkiper teamu z Oleśnicy Jakub Piorunek sparował piłkę na konstrukcję bramki. Tym samym bramki nie padły w tym spotkaniu, a ten wynik dla oleśniczan jest niewątpliwie korzystny.

Olimpia: Piorunek- Kędzierski, Matczak, Rzepka, Grzelak(74 Sikora), Kopek, Olczykowski, Polak, Stanisławski, Smyczyński(90 Mogiełka), Rachwał (88 Rusiecki).

Z porażką pogodzić się musieli piłkarze prowadzeni przez Piotra Jarząba, którzy we Wrocławiu ulegli 0:4 miejscowej Wratislavii. Pierwsza połowa nie przyniosła bramek, ale w szeregach bierutowian dobre okazje do zmiany wyniku mieli Krzysztof Bezak oraz Szczepan Wróblewski, lecz nie zdołali pokonać golkipera gospodarzy.

Po zmianie stron worek z bramki rozwiązali zawodnicy Grzegorza Sajewicza. Najpierw w 61 minucie błąd jednego z zawodników Widawy wykorzystał Tomasz Gwiżdż. Dziesięć minut później było 2:0, bo Michała Szczepańskiego pokonał Maciej Jurkowski, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i strzałem z głowy umieścił piłkę w siatce.

Trzy minuty później „Misiek” po raz trzeci musiał wyciągać piłkę z siatki, bo nie do obrony uderzył Wojciech Gołębiewicz. Wynik na pięć minut przed końcem ustalił Gwiżdż, dla którego była to druga bramka w tym spotkaniu. Widawa w tabeli jest ósma z 21 punktami na koncie.

Widawa: Szczepański- Mueller, Jarząb, Majchrzyk, Fenik, Szczypkowski, Pluta, Wróblewski, Chirowski, Bezak, Głuch.