Klasa okręgowa: Widawa gości wicelidera, Olimpia z szansą rewanżu na mistrzu A-klasy

Przed nami dziewiąta seria gier w klasie okręgowej. Zespoły z naszego powiatu będą miały ciężkie zadanie w tej kolejce.


REKLAMA

Najwcześniej, bo już w sobotę do pojedynku stanie oleśnicka Olimpia. Zespół prowadzony przez Grzegorza Grafa w ostatnich tygodniach nie ma zbyt wielu powodu do radości. W ostatnich dwóch spotkaniach oleśniczanie musieli grać w dziesiątkę, a powodem tego było brak jednego młodzieżowca, a także zostali ukarani dwoma walkowerami, za nieopłacenie żółtych kartek. Olimpia w tabeli jest trzynasta i ma sześć punktów. Przeciwnikiem oleśniczan będzie szósty Energetyk Siechnice.

W ostatniej kolejce po regulaminowym czasie gry Olimpia uległa 1:2 w Brzegu Dolnym tamtejszemu KP, jednak ten wynik został zweryfikowany na walkower. Z kolei Energetyk Siechnice uległ 2:4 Piastowi Żerniki. Czy po kilkunastu dniach chudych dla Olimpii nadejdą tłuste i Oskar Olczykowski i spółka odnotują zwycięstwo? Przekonamy się w sobotę o godzinie 15 na boisku w Siechnicach.

Dzień później w Bierutowie na boisko wybiegną jedenastki miejscowej Widawy i Piasta Żerniki. Faworytem tego starcia jest Piast, będący wiceliderem tabeli. Natomiast Widawa plasuje się na jedenastym miejscu. Poprzednia kolejka zdecydowanie dla zawodników Piasta Żerniki okazała się lepsza, którzy zwyciężyli 4:2 z Energetykiem Siechnice.

Z porażką musieli się pogodzić podopieczni Piotra Jarząba, którzy ulegli 1:2 Zachodowi Sobótka. Jedyną bramkę dla bierutowian zdobył Dawid Chirowski. Czy stać Widawę na zwycięstwo z wyżej notowanym rywalem? Odpowiedź poznamy w niedzielę o godzinie 15:30.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony