Klasa okręgowa: Widawa Bierutów znów przegrywa w końcówce [ZDJĘCIA]

Piłkarze prowadzeni przez Piotra Jarząba nie mają szczęścia do końcowych faz spotkania. Tym razem w niedziele ulegli na własnym boisku 1:2 Zachodowi Sobótka.

Tak jak w spotkaniu z liderującą Polonią Trzebnica bierutowianie byli bliscy urwania punktów wyżej notowanemu rywalowi również w starciu z Zachodem Sobótka. W pierwszej połowie więcej na bramkę uderzali goście, ale robili to bardzo i mocno i niecelnie. Wśród zawodników z Bierutowa dobry strzał z rzutu wolnego oddał Brajan Pluta, ale bramkarz Zachodu z trudnościami poradził sobie z nim.

Po przerwie na prowadzenie wyszli gospodarze. W 52 minucie Daniel Magiera świetnym podaniem uruchomił na lewej stronie Brajana Plutę, a ten z zimną krwią nie dał szans na udaną interwencję golkiperowi gości. Po tym trafieniu do głosu zaczęli dochodzić goście, a z opresji Widawę ratował Michał Szczepański.

W 72 minucie „Misiek” już nie był w stanie pomóc, bo nie do obrony strzelił Marcin Olejnik, który wygrał starcie w powietrzu z Sebastianem Ćwiekiem i atomowym strzałem skierował piłkę do siatki. Goście z Sobótki poszli za ciosem i jedenaście minut później już prowadzili. W samo okienko „futbolówkę” posłał z okolicy szesnstego metra Marcin Zieliński i wygranej Zachód już nie dał sobie odebrać.

Widawa: Szczepański, Walendzik(37 Magiera, 50 Salamon), Ćwiek, Jarząb, Skura, Nowak, Szczypkowski, Pluta, Wróblewski, Chirowski, Król.