Klasa okręgowa: Widawa Bierutów znów w pokonanym polu

widawawratislavia19

Trzecią w sezonie porażkę zanotowali piłkarze Widawy Bierutów. Bierutowianie ulegli 2:3 Polonii Środa Śląska.

Nieudany tydzień mają za sobą zawodnicy z Bierutowa. Po środowej przegranej w Pucharze Polski z Zenitem Międzybórz tym razem nie udał się mecz ligowy. Mimo, że to właśnie Jakub Sobiesiński i jego koledzy dwukrotnie prowadzili w tym spotkaniu. Po dwóch kwadransach bierutowian na prowadzenie wyprowadził pięknym strzałem z woleja zza pola karnego Marcin Walendzik. W 42 minucie do remisu doprowadził Jakub Szatan, a minutę przed przerwą prostopadłe podanie Łukasza Szczypkowskiego wykorzystał Szczepan Wróblewski. Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy Michał Wójcik w odstępie kilkudziesięciu sekund obejrzał dwie żółte kartki, więc całą drugą odsłonę Widawa grała w przewadze jednego zawodnika.

Niestety, ta przewaga na nic się zdała, bo końcówka należała do gospodarzy. W 78 minucie znów na tablicy widniał remis, bo Piotra Skuzę pokonał Marcin Antosiewicz. Jakby tego było mało na trzy minuty przed końcem spotkania sędzia dopatrzył się zagrania ręką Pawła Majchrzyka w polu karnym i wskazał na „wapno”. Jedenastkę wykorzystał Paweł Kozłowski. Na więcej nie było stać żadnej z drużyn i w ostatecznym rozrachunku komplet punktów zdobyli gospodarze. Zespół z Bierutowa w tabeli zajmuje trzynastą lokatę.

Widawa: Skuza- Majchrzyk, Ćwiek, Jarząb, Mueller, Ł.Szczypkowski, A.Szczypkowski, Wróblewski, Walendzik (86.Gajewski), Chirowski (70.Rak), Magiera.