Klasa okręgowa: Widawa Bierutów wróciła z tarczą ze Strzelina, a Olimpia Oleśnica na tarczy z Sobótki

Nasze drużyny zmagające się w „okręgówce” spotkania w 18. kolejce kończyły w odmiennych nastrojach.

Do Strzelina udali się zawodnicy Widawy Bierutów na spotkanie z miejscową Strzelinianką. Po ostatnim gwizdku sędziego ze zwycięstwa cieszyli się właśnie bierutowianie, którzy zwyciężyli 3:1. Do tego zwycięstwa w szeregach Widawy walnie przyczynił się Brajan Pluta, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Wszystkie bramki ujrzeliśmy dopiero po przerwie.

Już na samym początku drugiej połowy Pluta popisał się rajdem z lewej stronie boiska i mocnym strzałem nie dał szans na udaną interwencję bramkarzowi gospodarzy. Pięć minut później młody gracz Widawy cieszył się z drugiego trafienia. Tym razem uderzył nie do obrony bezpośrednio z rzutu wolnego.Chwilę później podopieczni Piotra Jarząba cieszyli się z trzeciego gola. Ten był autorstwa Tomasza Nowaka, który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i pewnie go pokonał.

Przez niemal pół godziny zawodnicy ze Strzelina grali w dziesiątkę, bo czerwoną kartką został ukarany Damian Górski. Honorowe trafienie Strzelinianka zdobyła w doliczonym czasie gry. Wówczas Daniela Krupińskiego pokonał Krzysztof Rogan. W tabeli Widawa jest na dziewiątym miejscu i ma 24 punkty na koncie.

Widawa: Krupiński – Walendzik, Jarząb, Ćwiek, Fenik, Mueller, Nowak, Szczypkowski, Wróblewski(35 Król), Pluta(82 Salamon), Gajewski.

Nieudanie dla Olimpii Oleśnica zakończył się wyjazdowy mecz w Sobótce. Zawodnicy Mirosława Mularczyka ulegli 1:4 tamtejszemu Zachodowi. Pierwszy kwadrans nie zapowiadał wygranej gospodarzy, bo po tym czasie na tablicy widniał wynik 1:1. Strzelanie rozpoczął Zachód, a dokładniej Kamil Lupa. Trzy minuty po tym trafieniu do wyrównania doprowadził Sebastian Rachwał.

Jeszcze w pierwszej odsłonie zespół z Sobótki zdobył drugą bramkę. Jej strzelcem okazał się Marcin Zieliński. W 63 minucie wynik podwyższył Daniel Szczytowicz, a cztery minuty przed zakończeniem pojedynku ustalił Lupa, strzelając swoją drugą bramkę w tym meczu. Olimpia w tabeli zajmuje dwunastą pozycję z 19 „oczkami” w dorobku.

Olimpia: Idziorek – Antosiewicz, Grzelak, Hałapacz, Kopek(56 Polak), Mogiełka(79 Maciejewski), Olczykowski(88 Sikora), Rachwał, Rzepka, Smyczyński, Stanisławski.