Klasa okręgowa: w Goszczu bez bramek, przegrana Widawy

Piłkarze Wiwy Goszcz bezbramkowo zremisowali z Orłem Sadowice. Minimalnie przegrali zawodnicy Widawy Bierutów, którzy podejmowali Strzeliniankę Strzelin.


REKLAMA

Pewność gry w IV lidze od następnego sezonu Wiwa Goszcz zapewniła sobie już w poprzednim meczu. W środę na własnym boisku podejmowała Orla Sadowice. Spotkanie zapowiadało się niezwykle ciekawie, bo zespół z Sadowic w tabeli zajmuje trzecią pozycje.

W wcześniejsze kolejce obie ekipy dzieliły się punktami z rywalami. Wiwa zremisowała 1:1 z Sokołem Marcinkowice, a jej rywal 2:2 z Polonią Środa Śląska. I tym razem żadna ze stron nie cieszyła się z kompletu punktów. Kibice bramek nie obejrzeli i zakończyło się remisem 0:0.

Ostatni mecz przed własną publicznością był też okazją do świętowania zapewnionego sobie awansu do IV ligi. Wciąż nie można było jednak świętować mistrzostwa klasy okręgowej, bo swój mecz (3:0 z Mirkowem) wygrał wicelider z Wołowa, który traci do Wiwy jeden „krok”. Ostatnim rywalem Goszcza będzie Łozina.

Przed własną publicznością zagrała także Widawa Bierutów, która gościła sąsiadującą z nią Strzeliniankę Strzelin.  W ubiegłą sobotę podopieczni Andrzeja Szczypkowskiego ulegli 0:1 Wratislavii Wrocław…. Podobnie było w środowym starciu ze Strzelinianką. Goście zrewanżowali się Widawie za jesienną przegraną 1:2. O losach kompletu punktów zadecydował w Bierutowie jeden gol. Bohaterem przyjezdnych został Kacper Chytry. Dzięki wygranej Strzelin wyprzedził w tabeli Bierutów, który zajmuje teraz siódme miejsce.

fot. Wiwa Goszcz

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony