Klasa okręgowa: szybka riposta i wygrana Czarnych z Olimpią

Piłkarze Olimpii Oleśnica ulegli w sobotę rywalom z Jelcza-Laskowic. Czarni wygrali 2:1.

Mecz rozegrano popołudniu na stadionie miejskim przy Brzozowej. Losy spotkania rozstrzygnęły się już w pierwszych czterdziestu pięciu minutach. Pierwsze słowo należało do gospodarzy, którzy w 37. minucie wyszli na prowadzenie. Ręką w polu karnym goście zagrał jeden z zawodników jelczan i arbiter wskazał na jedenasty metr. Do piłki na „wapnie” podszedł Arkadiusz Smyczyński i otworzył wynik spotkania.

Z korzystnego wyniku podopieczni trenera Grzegorza Grafa nie cieszyli się jednak długo, bo jeszcze przed zejściem do szatni szala zwycięstwa przechyliła się na stronę przeciwników. W 40. minucie Czarni wyrównali, również zdobywając bramkę z rzutu karnego, który na gola zamienił bramkarz przyjezdnych Radosław Florczyk.

Minęły kolejne trzy minuty i było 2:1 dla zespołu z Jelcza-Laskowic, bo sposób na Tomasza Idziorka znalazł tym razem Adrian Tatko. Po przerwie oleśniczanom nie udało się już odrobić strat. Mało tego, ostatni kwadrans zmuszeni byli grać w osłabieniu, bo drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną obejrzał Smyczyński, tym samym przedwcześnie kończąc zawody.

Olimpia Oleśnica: Idziorek – Antosiewicz, Maciejewski, Matczak, Wyrwał, Hałapacz, Olczykowski (63. Polak), Smyczyński, Konarski (45. Mochocki), Rachwał (80. Zadka), Sopart.