Klasa okręgowa: „Szczypek” zapewnił wygraną Widawie Bierutów

Szczęśliwa okazała się 21. kolejka w „okręgówce” dla Widawy Bierutów. Podopieczni Andrzeja Szczypkowskiego przed własną publicznością pokonali 1:0 LKS Brożec.

Jedyna bramka tego spotkania padła na początku meczu. Po niespełna trzynastu minutach na listę strzelców wpisał się Adam Szczypkowski. Najmłodszy z rodu Szczypkowskich wykorzystał dośrodkowanie Łukasza Szczypkowskiego i uderzył głową „futbolówkę” po długim rogu. Więcej bramek w pierwszej połowie nie padło.

Po zmianie stron bierutowianie powinni podwyższyć wynik, lecz przy wykończeniu brakowała szczęścia. Najlepsze sytuacje do zmiany rezultatu mieli Sebastian Rachwał, który kilkakrotnie strzelał na bramkę gości, lecz jego strzały były zbyt słabe, żeby golkiper LKS-u mógł skapitulować, a także Adam Szczypkowski, uderzając w słupek. Żaden z zawodników nie zdołał zmienić wyników i komplet punktów pozostał w Bierutowie. Widawa jest piąta w tabeli, a do liderującej Wiwy traci siedem punktów.

Widawa Bierutów: Lipiec- Sobiesiński, Ćwiek, Majchrzyk, Babiarz, Mueller, Ł.Szczypkowski(73 Magiera), Bartnik(61 Wróblewski), Chirowski(85 Walendzik), A.Szczypkowski(90 Rusiecki), Rachwał.