Klasa okręgowa: szczęśliwe zwycięstwo Widawy na Brzegiem Dolnym

Do samego końca ważyły się losy spotkania w Bierutowie. Ostatecznie Widawa Bierutów pokonała 1:0 KP Brzeg Dolny.

W początkowej fazie dobrą okazję do wyprowadzenia Widawy na prowadzenie miał Daniel Magiera, ale bramkarz gości popisał się skuteczną interwencją. W dalszej części tej połowy dużo pracy miał także Daniel Krupiński, który także wychodził obronną ręką z sytuacji, które mieli piłkarze z Brzegu Dolnego. W pierwszych czterdziestu pięciu minutach kibice bramek nie ujrzeli.

W drugiej odsłonie nadal swoich okazji próbowali bierutowianie. Prowadzenie mógł dać Adam Szczypkowski, ale piłkę po jego strzele z głowy obronił golkiper gości. Gdy zbliżał się koniec spotkania na boisko wszedł Michał Szczepański, który jest nominalnym bramkarzem i ku zdziwieniu wszystkich zgromadzonych na stadionie miejskim w Bierutowie nie stanął między słupkami bramki tylko zajął miejsce w polu.

Już chwilę później „Misiek” walnie przyczynił się do wygranej Widawy. W polu karnym został sfaulowany i sędzia bez wahania wskazał na „wapno”. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Sebastian Mueller i precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza rywali. Tym samym podopieczni Piotra Jarząba zdobyli komplet punktów i wyprzedzili w tabeli KP Brzeg Dolny. Obecnie zespół z Bierutowa zajmuje ósme miejsce, mając 18 punktów na koncie.

Widawa: Krupiński- Walendzik, Ćwiek, Jarząb, Majchrzyk, Mueller, Nowak (72 Chirowski), Pluta(46 Sobiesiński), Ł.Szczypkowski, A.Szczypkowski, Magiera(84 Szczepański).