Klasa okręgowa: Strzelinianka wywozi trzy punkty z Bierutowa

W jedynym, niedzielnym meczu rozegranym w klasie okręgowej Widawa Bierutów na własnym boisku uległa 0:1 Strzeliniance Strzelin.

Marcin Walendzik i jego koledzy od początku spotkania stosowali wysoki pressing, lecz bramki w tym meczu nie przyniósł. W pierwszej połowie także gracze Strzelinianki nie znaleźli drogi do bramki strzeżonej przez Piotra Skuzę, lecz mieli dogodne sytuacje. Tuż przed przerwą z okolicy dwudziestego piątego metra jeden z zawodników gości trafił z rzutu wolnego w poprzeczkę. W następnej akcji inny z graczy Strzelinianki oddał groźny strzał, ale niecelny. Chwilę później sędzia zaprosił obie drużyny na przerwę.

Po zmianie stron świetną akcję przeprowadzili gospodarze zakończoną strzałem w poprzeczkę Szczepana Wróblewskiego. Dalsza część to kolejne próby bierutowian. Swoje okazje mieli Daniel Magiera, Adam Szczypkowski oraz „Dziki”, lecz efektu w postaci bramki kibice nie ujrzeli. Niewykorzystane sytuacje zemściły się cztery minuty przed końcem pojedynku. Kontratak drużyny ze Strzelina skutecznie wykończył Bartosz Korgul. Podopieczni Piotra Jarząba straty już nie odrobili i musieli przełknąć gorycz porażki. Widawa w tabeli zajmuje dwunaste miejsce.

Widawa: Skuza- Sobiesiński(68 Pluta), Jarząb, Nowak, Majchrzyk, Mueller, A.Szczypkowski, Walendzik, Chirowski(60 Ł.Szczypkowski), Magiera(78 Gajewski).