Klasa okręgowa: środowa strata punktów Widawy, teraz czas na derby z Olimpią

24. seria gier rozegrana w środku tygodnia nie była udana dla bierutowskiej Widawy. Już w niedzielę derbowe starcie z Olimpią Oleśnica. 


REKLAMA

W środę podopieczni Piotra Jarząba wybrali się do Żernik, żeby spróbować zatrzymać tamtejszego Piasta, wicelidera rozgrywek. Ta sztuka im się nie udała i po ostatnim gwizdku sędziego wynik brzmiał 3:0 dla gospodarzy. Dwukrotnie Michał Szczepański wyciągał piłkę z siatki po pewnie wykorzystanych rzutach karnych przez Mateusza Magusiaka, które zostały podyktowane za przewinienia Tomasza Nowaka. Trzecie trafienie zanotował w 79 minucie Tomasz Kosztowniak, uderzając z lewej nogi w samo okienko bramki strzeżonej przez „Miśka”.

Widawa: Szczepański – Skura, Ćwiek, Nowak, Zbylut, Szczypkowski, Wróblewski, Pluta, Król(82 Skuza), Chirowski(76 Salamon), Gajewski.

Czas na derbowy rewanż

Za wiele odpoczynku bierutowianie nie będą mieli, bo już w niedzielę na swoim boisku zmierzą się z oleśnicką Olimpią, która w środę nie zagrała, przez spotkanie z Energetykiem Siechnice, które zostało przełożone na 17 maja. Bezpośrednie spotkanie drużyn z powiatu oleśnickiego zapowiada się bardzo ciekawe i może przesądzić o tym, którą z naszych drużyn nie zobaczymy w przyszłym sezonie „okręgówki”.

Więcej punktów ma zespół z Bierutowa, który zgromadził 27 „oczek” i jest jedenasty. Podopieczni Mirosława Mularczyka znajdują się pozycję niżej, a  mają cztery punkty mniej i jedno spotkanie zaległe. W pierwszym pojedynku między tymi ekipami lepsza okazała się Olimpia, zwyciężając wówczas 2:1. Kto tym razem wyjdzie górą zwycięsko ze starcia? Pierwszy gwizdek zabrzmi o godzinie 17 na Stadionie Miejskim w Bierutowie.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony