Klasa okręgowa: sensacyjna porażka Olimpii, zwycięska Widawa

widawazorawina29

Udanie dla Widawy Bierutów zakończyła się 12. kolejka. Bierutowianie pokonali 2:1 Dolpasz Skokowa. Z kolei wyższość LKS-u Brożec musiała uznać Olimpia Oleśnica.

W meczu Widawy z Dolpaszem jako pierwsi bramkę zdobyli gospodarze, którzy uczynili to po niespełna pół godziny gry. Wtedy Michała Szczepańskiego, który wrócił do składu bierutowian po kilkumiesięcznej przerwie mocnym strzałem pokonał Mateusz Kulikowiec. Więcej bramek do przerwy nie padło.

Po zmianie stron strzelali już tylko podopieczni Piotra Jarząba. Najpierw w 59. minucie piłka dośrodkowana w pole karne przez Pawła Majchrzyka nie znalazła w nim adresata, ale wpadła do siatki. Wynik w 73. minucie ustalił Sebastian Mueller, który z bliskiej odległości posłał piłkę obok interweniującego bramkarza Dolpaszu, wykorzystując podanie Tomasza Nowaka.

Widawa: Szczepański- Sobiesiński, Ćwiek, Jarząb, Majchrzyk, Pluta, Nowak, Mueller, Chirowski, Magiera, Gajewski (90. Skuza).

Takiego scenariusza nikt przy Brzozowej nie przypuszczał. Będąca czerwoną latarnią w tabeli drużyna z Brożca odniosła pierwsze w sezonie zwycięstwo właśnie z Olimpią. Podopieczni Grzegorza Grafa musieli przełknąć gorycz porażki 2:3. Strzelanie tuż przed przerwą rozpoczął Patryk Sopart, lecz jak się później okazało były to miłe złego początki dla oleśniczan.

Na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy do wyrównania doprowadził Mikołaj Korzyński. Początek drugiej odsłony lepszy był w wykonaniu gości. W 50 minucie na 2:1 dla LKS-u podwyższył Jakub Paczko. W końcówce padała trzecia bramka dla Brożca. W 82 minucie Tomasza Idziorka pokonał jego imiennik Maćkała. Wynik w doliczonym czasie gry ustalił Arkadiusz Smyczyński.

Olimpia: Idziorek- Antosiewicz, Hałapacz, Kędzierski(75 Zadka), Mochocki, Mrowicki, Rachwał(72 Smyczyński), Sopart, Szymański, Wyrwał(50 Polak).