Klasa okręgowa: przełamanie Olimpii Oleśnica w starciu z Energetykiem

Cenny komplet punktów powędrował w sobotę na konto piłkarzy oleśnickiej Olimpii.


REKLAMA

Ostatnie tygodnie w klubie Oskara Olczykowskiego i Kamila Rybki nie należały do łatwych. A jak wiadomo, nic tak nie wpływa pozytywnie na morale jak wyniki na boisku. Do Siechnic oleśniczanie jechali więc z nadzieją na przełamanie i przy okazji rewanż za potyczki w ubiegłym sezonie, wówczas jeszcze na boiskach A-klasy.

W spotkanie goście weszli znakomicie. Już w 5. minucie meczu Olmpia objęła prowadzenie, gdy po asyście Arkadiusz Smyczyńskiego gola zdobył Michał Hałapacz. – „Smyku” wrzucił z rzutu rożnego na długi słupek, a tam dośrodkowanie zamknął głową „Hałwa” – relacjonuje kluczową dla losów pojedynku akcję trener Grzegorz Graf.

Jak się później okazało, był to gol na wagę zwycięstwa, bo więc bramek już w Siechnicach nie padło. – Energetyk miał przewagę i zepchnął nas do obrony, a my nastawiliśmy się na grę z kontrataku. Mimo tej przewagi, gospodarze tylko raz poważnie nam zagrozili, a tak wszystkie ich akcje kończyły się przed naszym polem karnym – podsumowuje dalszą część meczu „Tafu”.

Dla Olimpii było to dopiero trzecie zwycięstwo w dziewięciu meczach tego sezonu. Dzięki pełnej puli, przynajmniej do jej meczu, przeskoczyli inną drużynę z naszego powiatu – Widawę Bierutów, która w niedzielę zmierzy się z Piastem Żerniki.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony