Klasa okręgowa: przegrane Wiwy i Widawy, zrehabilitują się w weekend?

DSC_8487

Nie była udana 26 kolejka „okręgówki” dla naszych drużyn. Widawa uległa 1:2 Polonii Środa Śląska, a Wiwa Goszcz przegrała 0:2 z Czarnymi Kondratowice.

Nieznacznym faworytem starcia w Środzie Sląskiej była Widawa, lecz po zakończeniu spotkania komplet punktów do swojego konta dopisali gospodarze. Pierwsza bramka padła w 35 minucie. Dośrodkowanie jednego z graczy Polonii dotarło do Gabriela Wiktorowskiego, a ten bez problemu z bliskiej odległości pokonał Adriana Lipca. Do wyrównania piec minut później doprowadził Dawid Chirowski, który otrzymał prostopadle podanie od Sebastiana Ćwieka, minął bramkarza i wpakował piłkę do pustej bramki. W tym spotkaniu padła jeszcze jedna bramka. W 85 minucie wynik meczu ustalił Krzysztof Rożek, wykorzystując zamieszanie w polu karnym. Bliski wpisania się na listę strzelców był Sebastian Ćwiek, ale piłka po jego strzale zatrzymała się na słupku.

Widawa w tabeli jest piata, a już w niedziele przed własną publicznością podejmie trzeciego Orla Sadowice. Zespół z Sadowic ostatnio zremisował 1:1 z MKP Wołów, a w pierwszym meczu lepsi okazali się piłkarze Orla, którzy zwyciężyli 3:2. Czy uda się tym razem zrewanżować podopiecznym Andrzeja Szczypkowskiego? Początek spotkania o 17.

Widawa Bierutów: Lipiec- Babiarz(46 Bartnik), Ćwiek, Jarząb, Mueller, Chirowski, Wróblewski, Majchrzyk, Stanisławski, Rachwał, Magiera.

W roli przegranych z boiska w Kondratowicach schodzili zawodnicy Wojciecha Rusieckiego, ulegając 0:2 niżej notowanym Czarnym Kondratowice. Już w 19 minucie Adrian Naskrętski musiał wyciągać piłkę z siatki, bo przegrał pojedynek sam na sam z Maksymilianem Gralcem. W 30 minucie było 2:0 dla Czarnych, bo indywidualna akcja popisał się Daniel Kożuchowski nie dając szans na udana interwencje Naskrętskiemu. Po zmianie stron Wiwa próbowała odrobić straty, lecz nie udało im się tego zrobić. Tym samym goszczanie nie dopisali żadnego punktu do swojego konta, ale nadal są liderem i maja piec „oczek” więcej od MKP Wołów.

W nadchodząca niedziele na własnym boisku Wiwa będzie gościła Polonię Środa Sląska, która w poprzedniej kolejce ograła 3:2 Widawę Bierutów, a obecnie zajmuje ósme miejsce. W rundzie jesiennej Wiwa wygrała 4:1, a jak będzie tym razem? Dowiemy się o 12.

Wiwa Goszcz: Naskretski- Kwaczewski, T.Sitek, Świtała, Moskwa, Witiw(70 Stępień), Kubot, Dąbrowski(85 Rusiecki), Zawierta, Nowak, Fajkowski.