Klasa okręgowa: pierwsze wygrane Olimpii Oleśnica i Widawy Bierutów

solnikiolimpia_0806

Udała się rehabilitacja za porażkę w pierwszej kolejce Olimpii Oleśnica i Widawie Bierutów. Obie drużyny w sobotę zwyciężyły.

Tym samym podopieczni Grzegorza Grafa odnieśli historyczne, pierwsze zwycięstwo w „okręgówce”. Na boisku w Kondratowicach Olimpia zwyciężyła 3:2. W 25. minucie miejscowi mieli rzut rożny, dośrodkowanie umiejętnie wychwycił Tomasz Idziorek i błyskawicznie wznowił zagraniem do Sebastiana Rachwała. Ten przytomnie odegrał głową do Dawida Konarskiego, który znalazł się w znakomitej sytuacji mając przed sobą jedynie bramkarza i strzelił obok niego dając Olimpii prowadzenie 1:0. Tuż przed przerwą w polu karnym Olimpii jednego z graczy Czarnych faulował nowy nabytek Damian Matczak, a sędzia bez wahania wskazał na „wapno”. Z jedenastu metrów nie pomylił się Maksymilian Gralec.

Drugą połowę ostrzej zaczęli  gospodarze, mając doskonałą okazję po centrze ze skrzydła i mimo że gracz przeciwników był w stanie minąć Idziorka, to z ostrego kąta fatalnie przestrzelił nie trafiając do pustej bramki. Co się nie udało wtedy, Czarni sfinalizowali w 80 minucie. Po strzale z dystansu Daniela Kożuchowskiego, piłka odbiła się w zamieszaniu od jednego z Olimpijczyków, kompletnie myląc doświadczonego golkipera oleśnickiej jedenastki i wpadła do bramki. Cztery minuty później z rzutu rożnego dośrodkowywał Michał Hałapacz, a piłka idealnie spadała pod nogi Kamila Antosiewicza, który skierował piłkę do pustej bramki. Jak się okazało to nie był koniec emocji w tym meczu. Na cztery minuty przed końcem spotkania Adrian Sikora strzałem w dalszy róg zapewnił Olimpii wygraną.

Olimpia: Idziorek – Rzepka(87 Mrowicki), Mularczyk, Matczak, Antosiewicz, Olczykowski(46 Mogiełka), Hałapacz, Smyczyński, Konarski, Rachwał(75.Sikora), Sopart(77 Zadka).

Wysoką wygraną zanotowali piłkarze Widawy Bierutów, którzy pokonali na wyjeździe 5:1 LKS Brożec. Już w ósmej minucie pierwszą bramkę dla bierutowian zdobył Szczepan Wróblewski, który na lewej stronie boiska ograł dwóch zawodników gospodarzy i uderzył nie do obrony. Siedem minut później było 2:0. Dawid Chirowski strzałem z okolicy szesnastego metra pokonał golkipera LKS-u. Trzecią bramkę dla podopiecznych Piotra Jarząba zdobył Sebastian Mueller bezpośrednio z rzutu wolnego.

Po przerwie, a dokładniej dziesięć minut po wznowieniu gry dośrodkowanie Szczepana Wróblewskiego na bramkę zamienił Daniel Magiera. Chwilę wcześniej, jak się później okazało honorowe trafienie zaliczyli gospodarze. Tuż zza pola karnego strzał oddał Jakub Karoń, a był on na tyle silny, że Piotr Skuza nie zaliczył skutecznej interwencji. Wynik w doliczonym czasie gry ustalił Tomasz Nowak, wykorzystując rzut karny po faulu na Danielu Magierze.

Widawa: Skuza- Sobiesiński(85 Ofton), Majchrzyk, Jarząb, Nowak, Mueller, A.Szczypkowski, Wróblewski(61 Pluta), Walendzik(68 Rak), Chirowski(70 Gajewski), Magiera.

1. znaFca

wlasnie z Matczakiem to beda jaja został opłacony przez Dąb okolo 700zł bo przechodził z KS Łozina i nagle gra mecz w Olimpii ??? czuje lekki smrod, ciekawy jestem jak sie to rozwiaze