Klasa okręgowa: Olimpia z wiceliderem, Widawa w Środzie Śląskiej

Przed nami czwarty mecz Olimpii Oleśnica i Widawy Bierutów w nowym sezonie „okręgówki”. 


REKLAMA

W sobotę zostaną rozegrane prawie wszystkie spotkania klasy okręgowej, a jedynym pojedynkiem w niedzielę będzie mecz Olimpii Oleśnica, która uda się do Wrocławia na starcie z Piastem Żerniki, wiceliderem tabeli. Zespół z Wrocławia podobnie, jak oleśniczanie jest beniaminkiem obecnych rozgrywek z tym, że swoją grupę pewnie zwyciężył. Piast przed tygodniem zremisował na własnym boisku 1:1 z Czarnymi Jelcz-Laskowice. Ponadto w środku tygodnia ograli 4:1 KP Brzeg Dolny w Pucharze Polski.

Z kolei podopieczni Grzegorza Grafa ubiegłą kolejkę mogą zaliczyć do udanych, ponieważ po bramkach Patryka Soparta(2), Arkadiusza Smyczyńskiego i Michała Hałapacza zwyciężyli 4:2 Zachód Sobótka. Oleśniczanie w tabeli zajmują szóste miejsce. Czy stać Olimpię na zwycięstwo z wyżej uplasowanym Piastem? Odpowiedź poznamy na boisku we Wrocławiu o 16.

Dzień wcześniej do Środy Śląskiej udadzą się piłkarze Piotra Jarząba, którzy za rywala będą mieli tamtejszą Polonię. Wyżej w tabeli jest gospodarz sobotniego meczu, a zajmuje ósme miejsce z czterema „oczkami”. W poprzedniej kolejce Polonia uległa 0:2 Energetykowi Siechnice. Sebastian Ćwiek i jego koledzy tydzień temu musieli uznać wyższość Strzelinianki Strzelin, przegrywając przed własną publicznością 0:1.

W międzyczasie, w środę bierutowianie udali się do Międzyborza, aby rozegrać spotkanie w Pucharze Polski. Drużyna z Bierutowa nie będzie dobrze wspominała tego spotkania, ponieważ ulegli tam 1:2. W tabeli Widawa jest na dwunastym miejscu z trzema punktami na koncie. Kto wyjdzie górą z tego pojedynku? Początek spotkania zaplanowano na godzinę 16.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony