Klasa okręgowa: Olimpia z Polonią, Widawa z Wratislavią na inaugurację

Przed nami nowy sezon w klasie okręgowej. Z kim w premierowej kolejce zmierzą się nasze zespoły?


REKLAMA

Już w sobotę swój pierwszy mecz w „okręgówce” rozegrają piłkarze Olimpii Oleśnica. Podopieczni Grzegorza Grafa w ciągu ostatnich dwóch sezonów wywalczyli dwa awanse do wyższej klasy. W ubiegłym sezonie oleśniczanie zajęli drugą pozycję w grupie III A-klasy, która pozwoliła na występ w tym sezonie w klasie „O”. W sparingach Oskar Olczykowski i spółka zanotowali dwa zwycięstwa (2:1 z Lotnikiem Twardogóra o raz 4:3 z Gromnikiem Kuropatnik), a także dwie przegrane (3:5 z Widawą Stradomia oraz 1:7 z KS-em Łozina).

Rywalem Olimpii będzie spadkowicz z IV ligi Polonia Trzebnica, która w barażu o utrzymanie uległa 2:0 Sokołowi Marcinkowice. Zespół z Trzebnicy podczas okienka transferowego nie próżnował i pozyskał Krzysztofa Wołczka (mistrz Polski w 2012 roku ze Śląskiem Wrocław), Krzysztof Ostrowski mający na swoim koncie ponad 130 występów na boiskach Ekstraklasy. W Polonii występuje także Krzysztof Ulatowski były piłkarz m.in Śląska Wrocław czy Zagłębia Lubin. Jak rozpocznie nowy sezon beniaminek z Oleśnicy? Czy wykorzysta atut swojego boiska? Dowiemy się w sobotę o godzinie 18. na głównej płycie stadionu miejskiego w Oleśnicy przy ulicy Brzozowej.

Zmagania w „okręgówce” zaczyna także Widawa Bierutów i tak jak Olimpia zespół z Bierutowa sezon rozpocznie przed własną publicznością. Widawa to siódma drużyna poprzednich rozgrywek. W pierwszej kolejce nowego sezonu podejmie Wratislavię Wrocław, która w poprzedniej kampanii zajęła dwunastą pozycję. Bierutowianie w okresie przygotowawczym rozegrali dwa sparingi, które okazały się zwycięskie (5:0 z Widawą Wilków i 3:1 z Lotnikiem Twardogóra).

W ekipie z Bierutowa nastąpiło kilka zmian. W szeregach bierutowian nie ma już Sebastiana Rachwała (Olimpia Oleśnica), Szymona Bartnika i Michała Rusieckiego (Pogoń Oleśnica), Sebastiana Idziorka (MKP Wołów), Dawida Stanisławskiego (Zefka Kobyla Góra), a także Andrzej Szczypkowski nie jest już trenerem bierutowskiego zespołu. Z kolei do Widawy dołączyli Dawid Rak i Przemysław Piątek (wcześniej LZS Solniki Małe) oraz Maciej Gajewski. Początek spotkania Widawy z Wratislavią zaplanowano na godzinę 17. w niedzielę na stadionie miejskim w Bierutowie.

REKLAMA
  1. B.

    ….walec drogowy pod nazwą POLONIA TRZEBNICA rozjechał gwiazdy z oleśnickiej Olimpii…. Nie wiem czy mam się śmiać czy płakać…

    (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony