Klasa okręgowa: Olimpia w delegację do Brzegu Dolnego, ciężkie zadanie Widawy Bierutów

Przed Widawą Bierutów domowe starcie z Zachodem Sobótka. Z kolei piłkarzy Olimpii Oleśnica czeka wyjazd do Brzegu Dolnego. 


REKLAMA

Wcześniej, bo w sobotę zagra dwunasta w tabeli Olimpia Oleśnica, a oleśniczanie za przeciwnika będą mieli zajmujący ósme miejsce z 28 punktami zespół z Brzegu Dolnego i właśnie tam podopieczni Mirosława Mularczyka zagrają w 23. kolejce.

Olimpia w poprzedniej kolejce wysoko, 7:2 ograła Dolpasz Skokowa. Bramki dla zespołu z Oleśnicy w tym spotkaniu zdobyli Dawid Stanisławski(2), Sebastian Rachwał(2), Adrian Sikora, Łukasz Grzelak oraz Oskar Olczykowski. W innych nastrojach ubiegłą kolejkę kończył KP Brzeg Dolny, ulegając 1:3 Piastowi Żerniki.

W pierwszym pojedynku tych ekip, oleśniccy piłkarze przegrali 1:2, lecz ostatecznie ten wynik zweryfikowano jako walkower na korzyść sobotnich gospodarzy. Czy piłkarze Olimpii niesieni wysoką wygraną w ubiegłym tygodniu pójdą za ciosem i również zwyciężą? Pierwszy gwizdek zabrzmi o godzinie 16.

Dzień później, w jedynym niedzielnym meczu tej kolejki w Bierutowie miejscowa Widawa będzie gościła Zachód Sobótkę. W tabeli zdecydowanie wyżej są zawodnicy Zachodu. Do tej pory zgromadzili 44 „oczka”, co na tę chwilę daje im najniższy stopień podium. Natomiast bierutowianie nazbierali 27 punktów, a w przełożeniu jest to 11 pozycja.

W ubiegłym tygodniu podopieczni Piotra Jarząba nie musieli się zbytnio trudzić, żeby zgarnąć trzy punkty, ponieważ w terminarzu wypadło im spotkanie z wycofanymi po rundzie jesiennej Czarnymi Kondratowice. Wygrana z łatwością przyszła także zawodnikom z Sobótki, którzy pokonali 5:0 Energetyk Siechnice.

Jesienią, w pierwszym bezpośrednim pojedynku tych zespołów 2:1 zwyciężyli przedstawiciele Zachodu Sobótka. Czy stać Widawę na ogranie wyżej notowanego rywala i sprawienie niemałej sensacji? Początek spotkania zaplanowano na godzinę 17.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony