Klasa okręgowa: Olimpia Oleśnica z zamiarem pokonania wicelidera, osłabiona Widawa Bierutów postara się urwać punkty Polonii

W 19. kolejki klasy okręgowej Olimpia Oleśnica i Widawa Bierutów zagrają przed własną publicznością. 


REKLAMA

Trudniejsza przeprawa czeka podopiecznych Mirosława Mularczyka. Oleśniczanie na tę chwilę zajmują dwunastą pozycję z 19 punktami na koncie. Przeciwnikiem Olimpii będzie drugi w tabeli Piast Żerniki. Wrocławianie na swoim koncie zgromadzili 46 „oczek”, a do lidera z Trzebnicy tracą cztery „kroki”.

Ubiegłą kolejkę obie drużyny kończyły w odmiennych nastrojach. Zespół Oskara Olczykowskiego uległ 1:4 Zachodowi Sobótka. Z kolei Piast pokonał 5:1 Czarnych Jelcz-Laskowice. W pierwszym meczu tych ekip oleśniczanie zostali rozbici przez drużynę z Żernik 1:6. Jak będzie tym razem? czy Olimpia wykorzysta atut swojego boiska i odniesie zwycięstwo? Przekonamy się w niedzielę na Stadionie Miejskim w Oleśnicy o godzinie 15.

Przed własną publicznością zagra również bierutowska Widawa, która w tabeli plasuje się na dziewiątym miejscu. Jej rywalem będzie sklasyfikowania na piątej lokacie Polonia Środa Śląska. Oba te zespoły mają za sobą wygraną w swoim ostatnim meczu.

Zawodnicy Piotra Jarząba pokonali na wyjeździe 3:1 Strzeliniankę Strzelin. W tym spotkaniu bramki dla Widawy zdobyli Brajan Pluta, który trafił dwukrotnie oraz Tomasz Nowak. Natomiast zespól ze Środy Śląskiej rozprawił się z Energetykiem Siechnice, wygrywając 5:1.

Jesienią w spotkaniu tych teamów rozgrywanym na boisku w Środzie Śląskiej lepsi okazali się tamtejsi gospodarze, triumfując 3:2. Czy tym razem uda się zwyciężyć bierutowianom, którzy do tego spotkania przystąpią osłabieni brakiem Krzysztofa Bezaka, Pawła Majchrzyka, Szczepana Wróblewskiego(kontuzja), oraz Łukasza Szczypkowskiego, który będzie pauzował za karki. Początek spotkania o 16 na Stadionie Miejskim w Bierutowie.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony