Klasa okręgowa: Olimpia Oleśnica ograła Zachód Sobótka w starciu beniaminków

Podopieczni trenera Grzegorza Grafa mimo przegrywania do przerwy 0:1, cieszyli się ze zwycięstwa, pokonując ostatecznie gości 4:2.

W sobotnie popołudnie na stadionie miejskim przy Brzozowej doszło do pojedynku ligowych nowicjuszy. Naprzeciw siebie stanęli piłkarze Olimpii Oleśnica i Zachodu Sobótka. Obie drużyny awansowały do klasy okręgowej z drugich miejsc w swoich grupach, długo tocząc korespondencyjną walkę o zwiększenie szansy na awans.

Bój o „okręgówkę” dla obu zakończył się szczęśliwie, a już w trzeciej kolejce przyszło im zmierzyć się bezpośrednio. W pierwszej połowie kibice oglądali wyrównane widowisko, a zarówno gospodarze, jak i goście mieli swoje podbramkowe sytuacje, choć brakowało w nich przysłowiowej „kropki nad i”. Dopiero tuż przed przerwą wynik otworzył Arkadiusz Markowski, wykorzystując nieporadność aż trójki asystujących mu defensorów Olimpii i golem „do szatni” pokonując Tomasza Idziorka.

Oleśniczanie nie mieli jednak zamiaru dać zasmakować rywalom pierwszego w sezonie zwycięstwa i po zmianie stron wzięli się za odrabianie strat. Już dziesięć minut po wznowieniu do remisu doprowadził Patryk Sopart, a po kolejnych dziesięciu było już 3:1 dla piłkarzy Grafa, bo najpierw prowadzenie dał Olimpii Arkadiusz Smyczyński, a minutę później podwyższył Michał Hałapacz.

Zespół z Sobótki broni nie składał i w 74. minucie zdobył bramkę kontaktową na 3:2 za sprawą Kamila Lupy, lecz oleśniczanie dowieźli korzystny rezultat do końca. Na trzy minuty przed końcem po raz drugi tym w spotkaniu trafił do siatki Sopart i wiadomo było już, że kompletu punktów nic już Olimpijczykom nie zabierze.

Olimpia: Idziorek – Antosiewicz, Matczak, Mogiełka, Mularczyk, Rzepka, Hałapacz, Mochocki (46. Konarski), Smyczyński (89. Maciejewski), Rachwał (77. Sikora), Sopart (87. Zadka)