Klasa okręgowa: niewykorzystane sytuacje zemściły się na Widawie Bierutów w starciu z liderem

W niedzielne popołudnie piłkarze Bierutów gościli na własnym boisku lidera „okręgówki” Polonię Trzebnica.

Mimo że zdecydowanym faworytem byli goście to do 80 minuty bierutowianie mieli dogodniejsze sytuacje, lecz ich nie wykorzystali. Końcówka należała do zawodników z Trzebnicy, którzy zwyciężyli 2:0. W pierwszej połowie podopieczni Piotra Jarząba powinni mieć minimum dwie bramki w zdobyczy.

Najpierw prawą stroną pobiegł Marcin Walendzik i w sytuacji sam na sam z bramkarzem strzelił obok bramki. Chwilę później w polu karnym gości Łukasz Szczypkowski ograł golkipera Polonii i chciał lobem posłać piłkę do siatki, ale z linii bramkowej „futbolówkę” wybił gracz z Trzebnicy.

Po drugiej stronie po raz kolejny fenomenalniej spisywał się Michał Szczepański, który raz po raz bronił strzały Krzysztofa Ostrowskiego i jego kolegów.

Po zmianie stron nadal Polonia lepiej operowała piłką, ale to Widawa miała bardziej klarowne sytuacje. Tomasz Nowak zauważył, że bramkarz trzebniczan wyszedł daleko z bramki i posłał piłkę z połowy boiska, gdy już wszyscy zgromadzeni na bierutowskim stadionie myśleli, że „Stasiu” zdobędzie bramkę dającą prowadzenie, w ostatniej chwili fenomenalną interwencją popisał się Karol Buchla.

Chwilę wcześniej trzebniczanie mieli „jedenastkę”, którą sprokurował Sebastian Mueller. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Łukasz Kuczer, ale „Misiek” wybronił jego strzał. W 83 minucie rzut rożny wykonywali goście. W polu karnym Widawy do piłki najwyżej wyskoczył Marcin Waliszczak i strzałem głową trafił do siatki.

W ostatniej minucie podstawowego czasu gry padła druga bramka dla Polonii. Znów sędzia musiał wskazać na „wapno”, bo w nieprzepisowy sposób Krzysztofa Ulatowskiego zatrzymał Tomasz Nowak. Tym razem rzut karny wykorzystał Rafał Miazgowski.

Widawa: Szczepański – Skura, Ćwiek(46 Król),  Jarząb, Fenik, Mueller, Nowak, Walendzik, Pluta, Szczypkowski, Chirowski(60 Gajewski).