Klasa okręgowa: lider zawita do Bierutowa, ważny mecz Olimpii Oleśnica

Przed bierutowską Widawą i oleśnicką Olimpią trudne spotkania do rozegrania w 21. kolejce, w których nie wystąpią w roli faworyta. 


REKLAMA

Będąca w kryzysie Widawa przed własną publicznością będzie próbowała zatrzymać niepokonaną do tej pory Polonię Trzebnica. Na pięć ostatnich rozegranych kolejek bierutowianie tylko raz zdołali zwyciężyć. W przekroju całego sezonu Krzysztof Wołczek i spółka raptem dwukrotnie zanotowali remis  m.in. z Olimpią Oleśnica.

W ubiegłym tygodniu podopiecznym Piotra Jarząba nie udał się wyjazd do Łowęcic. Tamtejsi Zjednoczeni okazali się lepsi, wygrywając 3:0. Ze zwycięstwa w poprzedniej kolejce cieszyli się piłkarze Polonii, ogrywając 2:0 Energetyk Siechnice.

Pierwsze spotkanie tych zespołów przyniosło wysoką wygraną trzebniczanom, którzy w starciu z Widawą nie dali sobie wbić bramki, a zdobyli ich aż sześć. Czy w niedzielę zespół z Bierutowa ponownie przekona się o sile pewnie zmierzającej do IV ligi Polonii Trzebnica? Przekonamy się na Stadionie Miejskim w Bierutowie. Początek spotkania o godzinie 16.

W Żórawinie wcale łatwiej nie będzie miała Olimpia Oleśnica, która od ostatnich trzech kolejkach nie zapunktowała (wygrana 1:0 z Piastem Żerniki została zweryfikowana jako walkower na korzyść Piasta). Zespół Mirosława Mularczyka w tabeli zajmuje dwunastą pozycję z 19 „oczkami”, a w sobotę zmierzy się z będącym o jedną pozycję wyżej zespołem z Żórawiny, który ma o pięć punktów więcej.

Miniona kolejka nie była udana ani dla Olimpii ani dla Żórawiny. Oleśniczanie ulegli 0:1 Czarnym Jelcz-Laskowice, a KS Żórawina został rozgromiony przez Piast Żerniki, przegrywając 0:6. Jesienią przy Brzozowej lepsi byli goście, którzy zwyciężyli 3:0. Kto tym razem zgarnie komplet punktów? Czy po sobotnim spotkaniu Oskar Olczykowski i spółka zniwelują do trzech „kroków” przewagę właśnie zespołu z Żórawiny? Pierwszy gwizdek zabrzmi o 15.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony